Breitling Kasırgası

  • 165 SHARES

Breitling yüksek saatçilik dünyasına kasırga gibi düşecek bir modelle saat meraklılarını karşılıyor.

Yüksek saatçilik dünyasına girildikten sonra Aviator modellere meraklı olan biriyseniz keşfedeceğiniz ilk markalardan birisi Breitling’dir. Yıllardır üretmekte olduğu eşsiz pilot modelleri ile hem havacılık hem de karacılık dünyasında başarılı izler bırakan Breitling bu sefer de kasırga gibi bir modelle karşımızda.

asset-version-57463e9034-s2

Avenger Hurricane, Breitling modelleri arasında en spor ve asi duruşa sahip modellerden biri olma niteliğinde. Normalden çok daha büyük XXL kasası ile profesyonel enstrümanlar sunmasının ötesine geçen markanın yeni modelinin kasa çapı tam 50 mm. Bu demek oluyor ki hakikaten normalden biraz daha kalın bileklere sahip olmanız lazım. Bunun yanında tamamen siyah rengi kullanılarak geliştirilen model asi ve spor bir duruş da yakalıyor. Genelinde sarı detayların hakim olduğu saattin kadranında kullanılan rakamlar ise havacılık dünyasına referansta bulunan özellik oluyor.

asset-version-5b3c24a664-xb1210e4-be89-257s-x20d4

Modelde “Breitlight” adı verilen bir teknolojiye de yer veriliyor ve buna göre saatin kasasında kullanılan materyal eşliğinde, tasarım titanyum materyaline göre 3.3 defa ve paslanmaz çelik materyaline göre 5.8 defa daha hafif oluyor. Kullanılan materyallerin ne kadar önemli olduğuna dikkat çeken saattin kayışında ise anti alerjik özellikli materyallere yer veriliyor.

breitling2

Saat yüksek kesinlik yakalayan manüfaktür kalibre B12 ile tamamlanıyor. 24 saatlik otomatik kurulumlu kronografı saatin yüksek pilot uyumunu destekliyor. Safir kristaller eşliğinde saatin iki kadranından da görülebilen mekanizmasının ayrıca COSC sertifikalı olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

breitling3

100 metreye kadar su geçirmezlik yakalayan modelde aynı zaman da sarı detaylarla zenginleştirilmiş askeri bir kayış da yer alıyor.