Great Barrier Reef Limited Edition II

  • 255 SHARES

Oris ve Avustralya Deniz Kaynaklarını Koruma Vakfı (AMCS) ortaklığında doğan Great Barrier Reef ile tanışın.

Oris’in klasik modeli Aquis yeni formu ile karşımızda. Hem de bu sefer çok güzel bir amaca hizmet ederek. Dalış enstrümanları denince akla gelen ilk isimlerden olan Oris, Avustralya Deniz Kaynaklarını Koruma Vakfı ile anlaşıyor ve ortaya Great Barrier Reef Limited Edition II çıkıyor.

Oris, 1965 senesi itibariyle mercan resiflerini korumak adına projeler yürütüyor. Yeni modelde de satılan her saat başına belli bir miktar mercan resiflerini korumak için Avustralya Deniz Kaynaklarını Koruma Vakfı’na bağışlanıyor.

oris2

Saatin 46 mm’lik çelik kasasında her ne kadar eski modelden esinlenilse de farklı yenilikler yer alıyor. Kadranda kullanılan hareketli sarı ve derin mavi tonu açık renkli ibreler ile tamamlanıyor. Kadranın iç kısmında da gün gösteren ayrı bir çember bulunuyor. Seçilen renkler ve tasarım, deniz altında ne kadar kolay okunur bilmiyoruz ama suyun dışında gerçekten alımlı bir görüntüsü olduğunu söylemeden geçemeyiz.

Yeni tasarlanan modelin 500 metreye kadar su geçirmezlik özelliği bulunuyor. Siyah seramik tek yönlü bezeli ile görsel olarak zenginleştirilen saat, Oris’in geliştirdiği kolay ayarlama sağlayan, güvenlikli tepe kolu ile tamanlanıyor.

oris3

Kayış olarak siyah kauçuk ve çelik bilezik opsiyonları bulunuyor. Arka kadranına Avustralya haritası işlenmiş olan saatin mekanizması ise Oris Calibre 735.

2000 adet olarak sınırlı sayıda üretilen model, Şubat 2016 itibariyle satışa çıkacak.

Daha fazlası için http://www.oris.ch/