Bell & Ross’dan Dört TEKERLEKLİ BİR ÜRÜN

  • 124 SHARES

Bell & Ross’un en son kavramsal mühendislik ürünü, Aero GT adında bir V8 süper-otomobil.

İki yıl önce,  bu bir motosikletti: net olarak belirtmek gerekirse, B-Rocket konsept motosiklet. Şimdi Bell & Ross, tasarımcı olmasının yanı sıra kurucu ortaklardan biri olan Bruno Belamich’in stüdyosunda hazırlanan süper-otomobil konsepti ile bahisleri yükseltti. Aero GT, Koenigsegg ya da Lamborghini tarzında yere yakın (1,1m), köpekbalığı yüzgeci formunda bir otomobil. Belamich bu otomobili tanımlarken “otomotiv profesyonelleri arasında yerini koruyacak şekilde tasarlandı” ifadesini kullanıyor. Bu otomobil hiç satılmayacak ya da muhtemelen hiç kullanılmayacak olmasına rağmen, motor özellikleri dünyanın lider otomobil markaları tarafından satılan en iyi araçlarınkine eşit olacak şekilde özenle seçildi.  Tabii ki Bell & Ross’un Bell & Ross olmasından ötürü, projenin fikir aşamasında uçak tasarımlarına dair bir ipucundan fazlası var: otomobil, aralarında aerodinamik “kanard” stili kanat aynaları, dikey bir kuyruk yüzgeci ve otomobilin kabininin içerisinde, havacılıkta yüksek hızları ölçmek için kullanılan bir pitot tüpünün bulunduğu, hızlı jetlerden esinlenilen bir dizi stil özelliklerini barındırıyor.

br-3d-soldat

Ayrıca Aero GT, havacılık ile otomotiv tasarımı unsurlarını bir araya getiren yeni bir saat tasarımı dalgasının ilk olarak piyasaya sürülmesinde de rol oynayacak gibi gözüküyor ki bu da marka için bir ilk. Otomobil ile birlikte iki saat tanıtıldı: BR 03-94 Aero GT (üstte solda) ve BR 03-92 Aero GT.

Bu modellerin her ikisi de, Bell & Ross’un BR 03 ailesine amiral ürün niteliğindeki BR-X1 kronografının iskelet estetiğini katıyor. BR 03-94 bir takimetre ölçeğine, “aksiyonu özendirmek” için kırmızı bir butona ve otomobil kullananlara yönelik tasarlanan saatlerin olmazsa olmaz özelliği perfore ve dikişli deri kayışa sahipken, sadece saat fonksiyonuna sahip BR 03-92, klasik GT otomobillerin gösterge panelinde yer alan enstrümanlara benziyor.