AY ODAĞINDA BİR “MÉTIERS RARES” UZMANLIĞI

  • 43 SHARES

SIHH öncesinde Jaeger-LeCoultre’a dair bir ön izleme, Rendez-Vous koleksiyonuna katılan yeni model ile feminen bir rotasyonda ilerliyor. “Rendez-Vous Moon” ile kadranına yeni bir uydu ekleyen koleksiyona dair bilgilerinizi güncelliyoruz.

“Rendez-Vous”, Jaeger-LeCoultre’un feminen yanının en kuvvetli olduğu koleksiyonlardan biri. Bu nedenle konu SIHH’te tanıtılacak yeni tasarımlara gelince “Rendez-Vous” ailesinin genişliyor oluşu, markanın bir hafta sonra gerçekleşecek olan SIHH fuarında kadın koleksiyonlarına dair tutumuna dair bir analiz yapmayı kolaylaştırıyor. Mayıs 2018 itibariyle CEO koltuğuna Catherine Rénier’ın oturması, yüksek saatçilikte kadın yöneticilerin artışını destekleyen ilk markalardan olan Jaeger-LeCoultre’un güncellemeye tabii tuttuğu “Rendez-Vous” ise bu değişimin doğurduğu en belirgin sonuçlardan.

“Rendez-Vous Moon” temelde koleksiyonun tüm tasarım kodlarına sadık kalırken, alt kadranına eklediği ay evresi göstergesi ile farklılaşmayı başarıyor. Tıpkı “Night & Day” modelinde olduğu gibi bu sefer de adını saat 6 yönündeki bu ay göstergesinden alan saat, manüfaktürün “Métiers Rares” uzmanlığını uydunun geçirdiği evreleri kadranınız üzerinden izleme olanağını tanıyarak kanıtlıyor. Pembe altın ve çelik versiyonları bulunan tasarım, Jaeger-LeCoultre 925A kalibre ile çalışmakta. 40 saatlik bir güç rezervine sahip model, 60 pırlantaya sahip bezeli, guilloché kadranı, floral rakamları ve deri kayışı ile Jaeger-LeCoultre’un feminen nüansları birlikte kullanmaktaki başarısının en yeni örneği.