AUDEMARS PIGUET’DEN HABERLER

  • 144 SHARES

Heyecanla beklediğimiz ve ardı arkası kesilmeyen yeniliklerle SIHH 2018 fuarından tekrar merhaba. Bugünkü dersimiz: Audemars Piguet. Konumuz ise markanın bahsetmeden geçemeyeceğimiz inovasyonları.

Royal Oak RD#2: Sizi dünyanın en ince daimi takvim (perpetual calendar) otomatik saatiyle tanıştıralım. Royal Oak RD#2, 6.30 mm’lik kasa kalınlığıyla incelik rekorunu kırıyor. Normalde üç katlı bir sisteme sahipken tek katlı bir yapıya indirgenen manüfaktür otomatik kalibre 5133 ile donatılan model, yüksek saatçilik dünyasında bir devrim niteliğinde. Aklınıza Royal Oak Extra Thin modeli geldiyse, ondan 2 mm daha ince olup 41 mm’lik bir kasa çapına ve 40 saatlik bir güç rezervine sahip olduğunu da belirtelim. Gözleriniz, Ay fazı göstergesini modelin platin kasasında 12 yönünde bulabilir. Bu yer değişimi de Royal Oak koleksiyonunda bir ilktir.

Royal Oak Double Balance Wheel Openworked: Audemars Piguet’nin 2018 ajandasında kadınlara yönelik yeniliklerin büyük yer kapladığını belirtelim. Misal: Royal Oak Double Balance Wheel Openworked. İsminden anlaşıldığı üzere iskelet kasaya sahip bu modelin çift balans çarkı bulunuyor. Kalibrenin sapma payını minimuma indirgeyen bu özellikle ilk kez markanın bir kadın modelinde, hem kasa önünde hem de arkasında çarkın hareketini görmeniz mümkün. Modelin 37 mm’lik kasası ise “Frosted gold” işlemesine sahip. Kısaca özetlemek gerekirse; kasa ve bilezik üzerinde elmas uçlu bir aparatın darbeleriyle elde edilen elmas tozu görüntüsü materyalin bu şekilde isimlendirilmesini sağlıyor. Öyle ki 2017’de müşterilerin en çok talep ettiği teknik olması dolayısıyla marka, bu sene Royal Oak Self-Winding ve Quartz modellerinin de yeni varyasyonlarıyla karşımıza çıkıyor.

Royal Oak Tourbillon Extra Thin’de Yeni Tapisserie Dönemi: Reformları sadece yeni modellerde gerçekleştirmeyen Audemars Piguet’nin Royal Oak Tourbillon Extra Thin koleksiyonunda 2018 itibariyle karşınıza çıkacak “Sunburst” adlı desene ve yeni kadran rengi “Plum”a merhaba deyin. 1972 yılında Royal Oak tanıtıldığından beri ilk kez değiştirilen tapisserie motifi, tourbillon’u merkez alarak dairesel ilerleyen bir desene sahip.