Royal Oak Offshore Diver Chronograph

  • 185 SHARES

Royal Oak Offshore Diver Chronograph’ta Audemars Piguet dalış saatlerine kronograf komplikasyonunu eklerken renk kataloğunu zenginleştiriyor

Audemars Piguet’nin hem tasarım hem de mekanik anlamdaki aykırı duruşu SIHH 2016’da da kendini belli ediyor. Royal Oak’un sarsılmaz tasarım kimliğine eklemeler yapılarak yaratılan yeni Offshore Diver Chronograph son dönemdeki parlak renk modasına uyuyor. Dört farklı kayış ve kadran rengiyle sunulan yeni Royal Oak Offshore Diver Chronograph’ın kadranında simgeleşmiş méga tapisserie dokusu kullanılıyor. Fakat bu doku normal Royal Oak’lardakinin aksine Offshore’un sert duruşuyla doğru orantılı olarak daha büyük dörtgenler şeklinde formlandırılmış.

Audemars Piguet’nin dalış ve kronograf özellikli saatlerinin birleşimi niteliğindeki bu aile markanın ilk kez 2009’da Jules Audemars Chronograph’da kullandığı kalibreyi kullanıyor. Kauçuk kayışlarla aynı renge sahip kadranlarda 60 ve 15 dakika aralarındaki dakika çizgisi farklı bir renkle belirgin hale getirilmiş. Bunun dışında renk değişimiyle beraber saat ve dakika kollarındaki renk de otomatik olarak değişiyor. Saat 9 pozisyonundaki alt kadran 30 dakikalık zamanı ölçerken saat 3 pozisyonundaki kadran ise saniye göstergesi görevini görüyor. 300 metreye kadar su geçirmezlik özelliği olan Royal Oak Offshore Diver Chronograph’ın saat 10 pozisyonuna yerleştirilmiş tepe kolu ise dalış saatlerinde gördüğümüz iç bezelin aktif hale gelmesini sağlıyor.

ap11

Detaylar
Model:
Royal Oak  Offshore Diver Chronograph

Mekanizma: Otomatik kurmalı kalibre 3124 / 3841

Güç Rezervi: 50 saat

Materyal: Paslanmaz çelik

Kasa çapı: 42 mm

Su geçirmezlik: 300 metreap12

ap13