ASİMETRİK ELİPSLER ve EĞRİLERİN SOFİSTİKE DERİNLİĞİ

  • 208 SHARES

Yeni Dewitt Alma Jewellery Watch Collection iki temel tasarım kodundan besleniyor; asimetrinin uyumu ve sadelik.

Gittikçe daha da sadeleşen, daha da zarifleşen Alma Jewellery Watch koleksiyonunun yeni üyeleri tanıtıldı. Her geliştirdiği modelde mutlaka görkemli tasarım ögelerine yer veren Dewitt bu tutumunu devam ettirdi. Asimetrik oval kasasıyla dikkat çeken kadın saatleri arasında yer alan Alma Jewellery Watch koleksiyonu, yeni modellerinde de geçmişten ilham alan tasarım anlayışına yenilerini katarak modern-sofistike bir forma büründü.

dewitt-alma-medium
Dewitt Alma Medium

Yüksek saatçilik akımlarının getirmiş olduğu sonuçlardan biri olarak ortaya çıkan asimetrik tasarımlar arasında yerini alan yeni modeller, oval şeklinin en zarif çizimlerinden birini sunuyor. Pembe altın kasalarıyla tanıtılan modellerde her ne kadar benzer görünümler yakalansa da kadran renkleri ve kasa boyutları bakımından ayrıma gidiliyor. Beyaz ve siyah kadran renkleri ile sunulan Alma Jewellery Watch’ın 26.9 mm x 21.7 mm (small) ve 34.6 mm x 27.9 mm (medium) kasa boyutlarında iki farklı varyasyonu var. Boyutları değişse de birebir aynı çizgilerde olan kasaların üzerinde fark gösteren detay pırlanta sayıları oluyor.

dewitt-alma-small
Dewitt Alma Small

Kadranda mükemmel bir denge ile birleştirilen asimetrik elipsler ve eğriler de saate sofistike ve ilgi çekici bir derinlik kazandırıyor. Meyrin’de konuşlanan Dewitt Manüfaktürü’nün zanaatkarları tarafından şekillendirilen kadranlarda siyah veya beyaz sedef ve guilloché desenlere yer veriliyor. Aynı zamanda saatin indekslerinde de değişikliği gidiliyor. Sadece saat dört ve sekiz aralığında Arabik rakamlara yer verilirken geri kalan saatlerde indeksler kullanılıyor. Aynı siyah saten kayış ile gelen 4 farklı modelin hepsinde de quartz DW405 mekanizmaya yer veriliyor.