SadelİĞİn En Mükemmel Formu

  • 19 SHARES

Glashütte Original The Senator Excellence Panorama Date Moon Phase mükemmelliği hedefliyor.

Glashütte Original 2016 senesinin son aylarında tanıttığı kendi manüfaktürü kalibre 36 ile horolojik dünyada mükemmeliğe bir adım daha yaklaşıyor. Yeni jenerasyon saatler arasında fark yaratan markalardan olan Glashütte Original, yeni bir koleksiyon ile karşımıza çıkıyor; Senator Excellence Panorama Date ve Senator Excellence Panorama Date Moon Phase. İki model de mükemmele yaklaşan kalibreleri ile teknik bir üstünlük yakalarken, kasa tasarımları ile de tasarımsal estetiğin çıtasını yükseltiyor.

1-36-04-02-05-30_senator-excellence-pd-mp_rg_dial-white_ls_pr2

The Senator Excellence Panorama Date Moon Phase, farklı karakteristiğe sahip tasarım elementlerini kasasında barındırırken ek olarak bir de ay fazı komplikasyonu da sunuyor. Gümüş ve mavi tonlarındaki ay fazı göstergesi saatin kadranına ayrı bir ışıltı katarken (saat 10 ve 11 yönünde konumlanıyor), gökyüzünün gizemli elemanlarından birini de bileklere taşıyor.

Glashütte Original tarafından tekrar şekillendirilen yüksek saatçilik standardları ise modelde en sade halleriyle sunuluyor. Yalınlığıyla dikkat çeken 40 mm’lik kasa paslanmaz çelik ve pembe altın çeşitleriyle de farklı opsiyonlar sunuyor. Pembe altın versiyonunda kullanılan kırmızı indeks detayları da saati ayrıca özel kılıyor. İki kasa opsiyonuna da timsah derisi kayış eşlik ediyor ve saatin sade ihtişamına destek oluyor.

Saatte kullanılan kalibre 36 ise gerçek bir inovasyonlar bütünü. Balans yayında kullanılan silikon materyali hassasiyeti artırırken, mekanizmanın tekli balans çarkı (28,800 frekansında) 100 saatlik güç rezervi sağlıyor. Saatin rafine tasarımı ile birleşerek de harmonik bir horolojik enstrümana ev sahipliği yapıyor.

1-36-04-02-05-30_senator-excellence-pd-mp_rg_dial-white_ls_pr5

Detaylar
Glashütte Original The Senator Excellence Panorama Date Moon Phase
Mekanizma:
Manüfaktür kalibre 36
Materyal: Pembe altın ve paslanmaz çelik
Güç rezervi: 100 saat
Kasa çapı: 40 mm
Su geçirmezlik: 50 metre