Sailing Team’e Özel Gravity Sailing Edition

  • 17 SHARES

Armin Strom Sailing Team’in başarılarından doğan Armin Strom Gravity Sailing Edition ile tanışın.

Armin Strom yüksek saatçilik manüfaktürleri arasında en sok teknolojiye sahip mekanizmaları üreten manüfaktürlerden birisi. Saatlerinde kullandıkları yüksek saatçilik kombinasyonları ve iskeletleştirilmiş maskülen – spor detayları markayı ön plana taşıyan özellerin başında geliyor. Tüm bu uyumdan doğan tasarımlar ise özel bir yere sahip oluyor. Tıpkı yeni tanıtılan model, Armin Strom Gravity Sailing Edition gibi.

Armin-Strom-Gravity-Sailing-3-720x480

Model, Armin Strom Sailing Team’in ikinci sezonunu kutlamak üzere geliştiriliyor. Tasarım detayları bazı, maison’un daha önce üretmiş olduğu Gravity modeline dayanan yeni model ek olarak farklı değişiklikleri de beraberinde getiriyor. Turuncu detaylarla desteklenen dekorasyonu ve iskelet kadranı, in-house mekanizması, otomatik kurmalı mikro rotoru, beş günlük güç rezervi de bu özelliklerin başında yer alıyor. Saat bir yönünde görülebilen tamburu, beş yönünde görülen mikro rotoru, dokuz yönünde yer alan saniye alt kadranı da kadrana dahil olan ekstra ayrıntılar oluyor.

Armin-Strom-Gravity-Sailing-1

Tamamen siyah renginin hakim olduğu saatin 43.4 mm’lik kasası paslanmaz çelikten ancak sonrasında siyah PVD kaplama yapılarak modele adını veren Gravity grubunun diğer modelleri ile uyacak siyah rengine bürünüyor. Tek renk detayı ise saatin kayış dikişlerinde ve saniye alt kadranında kullanılan turuncu rengi oluyor. Turuncu detaylara yer verilmesinin ise özel bir sebebi var. Saatin saygı duruşunda bulunduğu Armin Strom Sailing Team’in katamaranında da turuncu rengi kullanılıyor. 32 adetle limitli üretilen saatin, takımın geçen sene dördüncü olmuş olduğu Avrupa genelinde düzenlenen GC32 Racing Tour’a referansta bulunduğunu da ayrıca ekleyelim.