Alpina’nın Alpiner Koleksİyonuna Eklenenler

  • 238 SHARES

Mükemmel özellikleriyle beğeni toplayan Alpiner Koleksiyonuna yeni katılan modeller, farklı daldaki sporcuları hedefliyor.

Alpiner 4 koleksiyonu modelleri, dört mükemmel özelliği tek kasada birleştirme özellikleriyle dikkat çekiyor; anti-manyetik, anti-shock, su geçirmezlik ve darbelere dayanıklı paslanmaz çelik kasa. Koleksiyonun ilk modellerinden olan Swiss Sports modeli de 1938 senesinde tanıtıldığında aynı özellikler üzerinden tanımlanıyordu. O zamanlarda spor çevrelerine girerek yüksek mertebeye ulaşan modeller şimdi de dayanıklılıklarını korumaya devam ediyor. Markanın kurucusu Gottlieb Hauser’in vizyonunu taşıyan modellerde, hem dağa tırmanan hem de dalış yapan sporcular göz önüne alınıyor ve yüksek performans sergileyen modeller geliştiriliyor.

alpina-alpiner-4-automatic_2016-1

Yeni tanıtılan Alpiner 4 Automatic de bu özellikleri devam ettirecek nitelikte AL-525 mekanizma ile destekleniyor. Horolojinin en başarılı örneklerinden birini sunan mekanizma sade ve güçlü (farklı renk opsiyonlarıyla) 44 mm’lik kadran tasarımı ile tamamlanıyor. Saatin bir de 60 dakikalık döner bezeli bulunuyor. Bu da modele, spor müsabakalarında en başarılı şekilde zaman ölçümleme imkanı sunuyor.

alpina-alpiner-4-automatic-2

Alpina, Alpiner 4 Automatic ile markanın kimliğiyle özdeşleşmiş, ayırt edici ‘glacier blue’ rengini de kadranlara geri taşıyor. Siyah ve beyaz kadran opsiyonları da bulunan model, kadran rengine uygun renklerdeki deri kayışlarla tamamlanıyor.