Blancpain’den Sualtı Dünyasına Destek

  • 22 SHARES

Yeni Bathyscaphe Flyback Chronograph Blancpain Ocean Commitment II (BOC II) sualtı dünyasına destekte bulunuyor.

Blancpain yeni Bathyscaphe Flyback Chronograph Blancpain Ocean Commitment II (BOC II) modelini tanıtıyor. İlk defa olarak bu eşsiz model, tamamen mavi renk seramikten yapılıyor. Bu özelliğiyle sualtı yaşantısına dikkat çeken model, 250 adetle limitli üretiliyor. Ve satılan her saat başına 1000 Euro bilimsel araştırmalar adına kullanılacak. Totalde 250 parçadan elde edilecek 250.000 Euronun tamamı okyanusu destekler çalışmalarda kullanılmak üzere harcanacak.
Blancpain’ın klasik okyanus sever modeli Fifty Fanthom şimdi yeni tasarımı ile tanıtılıyor. Toz halinde bulunan kasa materyalinin sıkıştırılarak seramik elde edilmesi işlemi ve sonrasında şekil verilmesi esnasında eklenen pigmentler sayesinde okyanus rengini referans alan tonda bir mavi elde edilen kasa, marka için bir ilk oluyor. Kasanın hazırlanması sonrasında sıkıştırma işlemi esnasında ise kasa ortası, kasa arkası ve bezeli bir araya getiriliyor. Bir sonraki aşamada ise teknik detayların artışıyla birlikte tepe kolu ve fonksiyon ayarlayıcı düğmeler de eklenmiş oluyor. Ve hepsi bir arada mükemmel bir mavi tonlar birleşimi olarak sunuluyor.

blancpain

Daha sonrasında ise Blancpain’ın başka bir uzmanlık alanı olan; kalibre devreye giriyor. Yeni Flyback Chronograph BOC II F385 (36.000 titreşim, 5 Hz) mekanizma ile destekleniyor. Sağlam kasasında 300 metreye kadar da su geçirmezlik özelliği barındıran Fifty Fanthoms Bathyscaphe Flyback Chronograph Blancpain Ocean Commitment II (BOC II) sualtı yaşamına destek olmanın yanı sıra sualtı keşiflerinin de vazgeçilmez parçalarından olmaya aday. Bunun yanında saatin indeksleri üzerinde kullanılan Liquidmetal de mükemmel bir görüş sağlayarak saatin deniz altında kullanım alanını genişletiyor.

11122015-_dsc2003-32

Blancpain Blancpain Ocean Commitment saati satın alanları “Ocean Commitment Circle”ın bir parçası haline getiriyor. Hem yapılan araştırmalara maddi destek olan üyeler hem de bilimsel araştırmaları daha yakından takip ederek bir parçası olma imkanı yakalıyorlar. Saati satın alanlara üyeliğin yanında ek olarak Hans Hass’ın (Avusturyalı biyolog, etnolojist, fotoğrafçı ve film yapımcısı), Awakening to a New World kitabı da hediye ediliyor. Böylelikle saat severler arasında da Okyanus koruma bilincinin ve desteğinin artırılması hedefleniyor.

Detaylar:
Fifty Fanthoms Bathyscaphe Flyback Chronograph Blancpain Ocean Commitment II (BOC II)
Materyal: Seramik
Mekanizma: Kalibre F385
Güç rezervi: 50 saat
Kasa çapı: 43.6 mm

Daha fazla detay için; www.blancpain-ocean-commitment.com