Sİyah Seramİk Modellere Bİr Yenİsİ Eklenİyor

  • 240 SHARES

Siyah seramik kasa, mekanizmayı sergileyen eşsiz bir kadran, teknik yeterlilik ve Zenith El Primero Tourbillon.

Zenith’in yeni modeli El Primero Tourbillon Skeleton yüksek frekanslı kronograf ve tourbillon’un birleşimine ev sahipliği yapıyor. Sadece bu fonksiyon ve komplikasyonlarla kalmayıp tasarımsal bütünlüğe de önem veren model, siyah iskeletleştirilmiş kadran –kırmızı detayları da ayrıca belirtelim- eşliğinde sunularak üç boyutlu bir horolojik görsellik sunuyor.
Otomatik kurmalı El Primero kalibre 4035 ile desteklenen model, mekanizmasında da mükemmelliği hedefler nitelikte. 50 saatlik güç rezervi ile işleyen kalibre 5 Hz’lik frekansıyla tourbillon ve kronografı da yönetiyor. Rutenyumla siyahlaştırılmış, dik köşeli ve gece görüşü özellikli ibreler de mekanizmanın görünümüne uygun bir etki yaratarak, saat, dakika ve saniye fonksiyonlarını barındırıyor.
Yeni modelin kasa çapı da iddialı; 45 mm’lik boyutu ile bilekte oldukça görünür olan Zenith El Primero Tourbillon Skeleton siyah seramik kasası ile de neredeyse hipnotize edici bir görsellik yakalıyor. Saat 11 yönünde yer alan tourbillon’u da bu görselliği destekleyerek saatin üstün mekanizmasını ortaya koyuyor. Yine aynı şekilde gölgeli bir efekt yakalayan kauçuk kayış ile tamamlanan saatin titanyum materyalinden siyah PVD kaplama katlamalı tokası var.