ALGI OYUNLARI

  • 57 SHARES

Michael Murphy, Jaeger-LeCoultre için ürettiği Spacetime adlı enstalasyonunda uzayın üç boyutlu denklemine dördüncü bir boyut olarak zamanı ekliyor.

Jaeger-LeCoultre, bu yıl Watches & Wonders kapsamında sunduğu yenilikleri saat tasarımları ile sınırlandırmamayı seçiyor. Amerikalı sanatçı Michael Murphy’nin marka için ürettiği enstalasyon Spacetime, adının ele verdiği üzere uzay ve zaman ilişkisine dair var olan algımızı yeniden şekillendirmeyi amaçlıyor. Manüfaktürün yeni tanıttığı Reverso Tribute Nonantième’in tasarım ve mekanizmasından iki boyutlu fotoğrafları üç boyutlu bir enstalasyona çeviren Murphy, saatin grafik kimliğini anamorfoz bir yöntemle sergileyip izleyicinin bakış noktasına göre farklı deneyimler sunuyor.

75 aşamalı kompleks bir üretim sürecine sahip eseri ile uzayın üç boyutuna, dördüncü bir boyut olarak zamanı ekleyen Murphy’nin enstalasyonu ilk kez geçtiğimiz hafta başlayan Watches& Wonders’da sergilendi. Spacetime, farklı şehirleri durak belirleyip bu sene içinde küçük çaplı bir dünya turu yapacak.