Acapulco Havası

  • 158 SHARES

Meksika folklorundan esinlenen yeni Slim d’Hermès Mille Fleurs du Mexique Acapulco havasını getiriyor.

Hermès’in saatçilik dünyasında attığı en heyecan verici adımlardan birisi geçen sene Apple Watch işbirliğinde geliştirdiği kayış tasarımı olmuştu. Bu esnada ise markanın mekanik saat departmanı yepyeni parçalar geliştirmeye odaklanmıştı. İşte bu parçaların başında da Slim d’Hermès serisi yer alıyor. Fransız grafik tasarımcı Philippe Apeloig tarafından geliştirlen fontları, sade formu ve yalın çizgisi ile bolca övgü alan modelin farklı versiyonlarında Hermès’in eşarplarında kullanılan çizimlere dahi yer verildi.

hermes-1

Şimdi ise fransız maison, başka bir mükemmel dekore edilmiş, eşarp tasarımlarında esinlenen bir kadran ile karşımızda. Slim d’Hermès Mille Fleurs du Mexique grafik tasarımcısı Laetitia Bianchi’nin folklorik Meksika tasarımlarını kadrana taşıyor. Dört nala koşan bir atın liriksi şekilde resmedildiği kadranda pastel tonlarına çokça yer veriliyor. Vahşi hayatın mavi, yeşil ve pembe tonlarıyla canlandığı kadran göz alıcı bir renk skalası sunuyor. Muntazam desenlerin dışına çıkan kadran tasarımı aynı zamanda 15.-16. yüzyılda etkisi çokça görülen “millefleur” stilinden de etkileniyor. 30 mm’lik petaller bütünü göz alıcı bir renk şölenini bileklere taşıyor.

hermes-5

20 farklı katmandan oluşan el boyaması işçilikli kadranın her bir katmanı boyandıktan sonra 90 C’lık bir ısıda kurutuluyor. Beyaz altın kasa içine yerleştirilen şık kadran koyu yeşil timsah derisi kayış ile tamamlanıyor.

hermes-4

Saatin mekanizması ise sadece 2.6 mm inceliğindeki H1950. 42 saatlik güç rezervi sağlayan mekanizma diğer Slim d’Hermès modellerinde de görmeye alıştığımız bir başarı yakalıyor. Özel kadran tasarımıyla Meksikalı yaratıcısının izlerini bileğe taşıyan model altı parça olarak limitli üretim.