175 YILIN ŞEREFİNE

  • 316 SHARES

A. Lange& Söhne, 1815 koleksiyonuna “Homage to F.A. Lange” adı altında yeni üç model ekleyerek kuruluşunun 175. yılını kutluyor.

Watches & Wonders’ın Şangay ayağında tanıtılan “Homage to F.A.  Lange” koleksiyonu 1815 ailesine ait üç modelin yeni versiyonlarından oluşuyor. Manüfaktür 175. yaşını kutlarken, yeni alt koleksiyonun ismini kurucusu Ferdinand Adolph Lange’ye adıyor. Manüfaktür üretimi özel bal sarısı altın kasalara sahip limitli sayıda üretilen üç model de tasarım dilleri ve inovatif vizyonları ile Ferdinand Adolp Lange’nin doğum tarihinin adını verdiği 1815 koleksiyonunun güncel yüzünü temsil etmekte bir hayli başarılı. Modeller sadece farklı kadran tasarımları ile değil mekanizmalarındaki dekoratif unsurlar ile de farklılaşıyorlar.

“Homage to F.A.  Lange” koleksiyonundaki modelleri kısaca inceleyecek olursak 1815 Thin Honeygold, 38 mmlik kasaya sahip iki ibreli, elle kurmalı L093.1 kalibre ile çalışan klasik bir model. Beyaz mine kadran tasarım Lange’nin cep saatlerinden ilhamla tasarlanmış saatin üretimi 175 adetle sınırlı. 1815 Rattrapante Honeygold ise adından anlaşılacağı üzere rattrapante kronograf fonksiyonuna sahip. 41.2 mm’lik kasa çapına sahip model L101.2 elle kurmalı kalibre ile çalışıyor ve sadece 100 adet üretiliyor. Kadranda renk ve materyal tercihi ise siyah som gümüşten oluyor. Koleksiyona ait son saat Tourbograph Perpetual Honeygold, sadece 50 adet üretiliyor. Manüfaktür ile özdeşleşen komplikasyon beşlisine sahip model, tourbillon, rattrapante fonksiyonu ile kronograf, artık yıl ile daimi takvim ve ay evresi göstergesine sahip. Elle kurmalı L133.1 kalibre ile çalışan saatin kasa çapı 43 mm, kadranı ise kasasında olduğu gibi yine 18 karat Honeygold’dan tasarlanıyor. Üç model de elle dikilmiş koyu kahverengi deri kayış ile tamamlanıyor.