Üçlü Trend: Kadranda Tourbillon

  • 222 SHARES

Haberde göreceğiniz modelleri kadranlarında tourbillon olmadan hayal etmeye çalışın. Sizce de kadranda bir şeyler eksik kalmaz mıydı?

Jaeger-LeCoultre Master Grande Tradition Torubillon Cylindrique
42 mm’lik çapa ve yalnızca 13.2 mm’lik kalınlığa sahip platin bir kasayla sunulan Ref. 5086420, kadranın alt dilimini tourbillon’a ayırarak modelin asıl dikkat çekmek istediği noktayı ortaya çıkarıyor. Lacivert timsah derisi kayışla birlikte kompakt görünüm yaratan Master Grande Tradition Torubillon Cylindrique, pürüzlü görünümdeki gümüşi kadranıyla okunurluğu pozitif etkiliyor. Saat 6 pozisyonundaki tourbillon ise silindirik ekseniyle yerçekimine karşı direnci en iyi şekilde kompanse edebilmek için tasarlanmış.

mb1000x1400

Montblanc 4810 ExoTourbillon Slim
Modelin aktardığı retro görünümün bir kaynağı var, Ref.114864’te Montblanc Atlantik Okyanusu’ndaki Avrupa-Amerika seferlerinden ilham almış. Kadrandaki dalgalı desen de bu durumun ispatı, ancak tourbillon’un yer aldığı bölüm daha sert bir zemine sahip. 42 mm’lik kırmızı altın kasa ve timsah derisi kayış elegan elementlerin tamamlayıcısı konumundayken kasa kulaklarının formu ise saatin agresif tarafını yansıtan bileşenler konumunda. Model 48 saatlik güç rezervini ise otomatik kurmalı manüfaktür kalibre MB M29.21’e borçlu.

rd1000x1400

Roger Dubuis Hommage Flying Tourbillon with Large Date
Roma rakamları, tren yolu şeklindeki dakika indeksleri, Roger Dubuis logosu ve hissettirilen imaj… Gerçek bir Roger Dubuis’yle karşı karşıyasınız. Hommage koleksiyonu markanın ağırbaşlı yönünü yansıtan, doğal olarak da tourbillon’un Excalibur’daki gibi deneysel kullanımının aksine daha amaca yönelik sergilendiği bir seri. Saat 12 konumundaki tarih ve 4 pozisyonundaki güç rezervi göstergeleriyle model kullanıcının kolaylıkla adapte olabileceği bir parça. Ayrıca flying tourbillon da modelin teknik kapasitesini bir seviye yukarı çekiyor ve günlük kullanıma da uygun olan 45 mm’lik beyaz altın kasalı Hommage’ı daha değerli kılıyor.