Trend: El Oyması Saatler

  • 231 SHARES

Aralarında muazzam fark olan bu saatlerin tasarımları dövmeleri andırıyor ya da bu tarz taviz vermez kasa tasarımını zenginleştirme yöntemi olarak kullanılmış olabilir.

PANERAI RADIOMIR FIRENZE 3 DAYS PAM672

panerai2

“El oyması Panerai” ifadesi pek hoş çağrışımlar yapmayabilir, ama bu saatin vücut bulmuş hali kesinlikle hoş. Kasa, kayış ve hatta mekanizma üzerinde kullanılan motif, Floransa zambağı. Tek bir oyma ustasının bu tasarımı tamamlaması bir haftasını alıyor ve model sadece Panerai’nin Floransa butiklerinde bulunuyor.

URWERK EMC PISTOL

urwerk2

Bu saat üzerindeki inanılmaz rokoko-gotik tasarımlar Avusturya’nın 17. yüzyıldan bu yana avcılık ekipmanları üzerinde kullanılan bölgeye özgü Karintiya oymalarıyla ünlü Klagenfurt kentinde yaşayan usta oymacı Florian Güllert tarafından yaratılmış. Üzerindeki ayrıntılar göz önünde bulundurulduğunda, saatten sadece beş adet üretilmiş olması şaşırtıcı değil.

LINDE WERDELIN OKTOPUS CRAZY UNIVERSE

uuntitled-1

Bu Linde Werdelin’i cennete layık bir saate dönüştürmek, meşhur silah oymacısı Johnny Dowell’ın 100 saatini almış. Oyma ustasının saatlerini alan şey, sadece tasarımın karmaşık doğası değil. Aynı zamanda kolayca çizilmemesiyle bilinen bir metal olan 5. sınıf titanyum üzerinde çalışılması; tasarımı eşsiz kılan unsurlardan bir başkası daha.