KAĞIT BAZLI KAYIŞLAR

  • 560 SHARES

IWC’nin kayış materyali sözlüğüne eklediği TimberTex, manüfaktürün sürdürülebilirlik özelinde attığı en yeni adım olarak nitelendirilebilir.

Son zamanlarda yüksek saatçilikte de öne çıkan konu başlıklarından biri olan sürdürülebilirlik kavramı, farklı form ve materyaller aracılığıyla manüfaktürlerin inovasyon hanelerine yeni puanlar ekliyor. IWC için çevreye duyarlı olma kıstaslarından en yenisi, markanın üretmiş olduğu kağıt bazlı materyal TimberTex’ten yaratılan kayışlar. Tümüyle sorumlu kaynaklardan tedarik edilen kağıt materyalini manüfaktürün bilgi birikimi ile bir kayış materyali olarak kullanma fikri ise sürdürülebilirliğin bir trendden ziyade bir gereklilik olduğunun altını çiziyor.

TimberTex’in araştırma ve geliştirme aşamasında da mümkün olduğunca çevreye duyarlı olmaya dikkat eden marka böylelikle vegan müşteri portfoyü için de yeni bir alternatif yaratmış oluyor. %80 doğal bitki liflerinden üretilen ve yine bitki bazlı boyalar ile boyanan bu yeni kayışlar İtalya’da üretilmekte. Su geçirmezlik özelliği de bulunan mavi kahverengi veya siyah renkli tasarımları hangi IWC modellerinde kullanabilirim derseniz ise cevap şimdilik.: Portugieser Chronograph ve Automatic 40, Portofino Automatic ve Chronograph modelleri ile sınırlı.