HorolojİK Dünyanın En Metanetlİlerİ

  • 64 SHARES

Macera meraklılarını en zorlu şartlar altında dahi tatmin ederek, metanet ve hassasiyetinden şaşmayan derin dalış enstrümanları…

Seyahat ve macera meraklılarının taşıdıkları saatlerin tabii ki de girdikleri ortam ve yaptıkları aktivitelerle doğru olarak da belli bir sağlamlık seviyesini aşması gerekiyor. Dağları tırmanan, mağaralara girip çıkan, su altı aktivitelerinde oldukça aktif yer alan saat severlerin kullandıkları modeller de buna uygun olarak narin modellerden ayrılıyor.
Buna uygun olarak zorlu doğa koşulları ve yoğun aktivitelere uyum sağlayıp farklı yaşam şartlarında dahi oldukça yüksek metanet gösteren modeller sağladıkları sağlamlığa uygun olarak da farklı tasarımsal kodlar barındırıyor. Omega Seamaster Ploprof 1200M bu metaneti METAS sertifikalı antimanyetik materyallerden yapılma mekanizması ile 15,000 gauss’a kadar direnç sergilerken 1200 metreye kadar da su geçirmezlik vadediyor. 48 mm’lik titanyum kasasıyla da darbelere karşı oldukça yüksek performans sergileyen Seamaster Ploprof macera severler için mükemmel bir parça.
Basınca dayanıklılığıyla inovatif bir tasarım sunan Rolex Deepsea’nin 44 mm’lik kompakt kasası üç farklı materyalin birleşiminden oluşuyor; 5.5 mm kalınlığında sentetik safir kristal, 3.28 mm kalınlığında 5 derece titanyumdan yapılma kasa arkası ve bu iki kısmı birleştiren 904L paslanmaz çelik kasa. Yüksek performans sergileyen saatin aynı zamanda 3.900 metreye kadar su geçirmezlik özelliği var.
IWC Aquatimes Automatic 2000 ise titanyum kasası, otomatik kurmalı 80110 kalibresi ve kauçuk kayış detayı ile her türlü zorlu aktivitede yanınızda olmaya hazır. Saatin aynı zamanda 2000 metreye kadar su geçirmezlik özelliği olduğunu ekleyelim.

omega-seamaster-pl
Detaylar:
Omega Seamaster Ploprof 1200M
Materyal:
Paslanmaz çelik
Mekanizma: Otomatik kurmalı kalibre 8500
Kasa boyutu: 55 x 48 mm
Güç rezervi: 60 saat

rolex-deepsea
Detaylar:
Rolex Deepsea
Materyal:
904L Paslanmaz çelik
Mekanizma: Otomatik kurmalı kalibre 3135
Kasa çapı: 44 mm
Güç rezervi: 48 saat

aquatimer
Detaylar:
IWC Aquatimer Automatic 2000
Materyal:
Titanyum
Mekanizma: Otomatik kurmalı kalibre 80110
Kasa çapı: 46 mm
Güç rezervi: 44 saat