HER KOŞULDA GÜVEN DUYGUSU

  • 85 SHARES

Zor şartlarda sizi yarı yolda bırakmayacağından emin olduğunuz bir saatle yola çıkma nosyonunu, bileğinize bakıp kuvvet alabileceğiniz üç model ile örneklendiriyoruz.

Rolex Explorer 2 / 7.250 euro

Ekstrem bir rezistansa sahip olan Rolex Explorer 2, zaten bu mantaliteye hizmet etmek adına tasarlanmış bir model. Markanın kaşif yönünün bir yansıması olan Explorer koleksiyonunu özel kılan tüm bu maceracı yönüne rağmen günlük hayata da adapte olabilen yüzü. Tamamen manüfaktür üretim otomatik kurmalı mekanik kalibre 3187’de bulunan Parachrom denge yayı ve Paraflex darbe emicileri sayesinde, her koşuldan gelebilecek darbelere karşı önceden önlemini alıyor.

Omega Ploprof 1200 M Co-Axial Master Chronometer / 74.600 TL

Suyun 1.200 metre altına inme fikri doğduğunda, Omega Ploprof’un kapısını çalmakta fayda var. Markanın su geçirmezlik rekorunu kıran saat, 60 saatlik bir güç rezervi olan otomatik kurmalı Co-Axial Chronometer Calibre 8912 ile çalışıyor. 1.200 metrede 60 saati geçirmeniz mümkün olmasa da, bu özelliğin yarattığı güven duygusu bile yetiyor. Metalik renk paleti ve “shark proof” zincirin, denizaltı keşiflerine daha çok yakıştığı ise Omega’nın şahsi fikri.

Zenith Chronomaster El Primero Full Open / 11.400 CHF

Markanın medar-ı iftiharı El Primero 1969 yılında ilk tanıtıldığında, tarihin ilk otomatik kronografı olarak literatüre geçti. Bu bilgi zaten koleksiyona ait modelin niye bu üçlemenin bir parçası olduğuna dair yeterince bilgi veriyor diye düşünüyoruz. Otomatik El Primero 400 B kalibre ile çalışan saatin, iskelet kadranındaki meşhur kolon çarklı kronografı izlemenin bile, başlı başına bir macera olduğu kanaatindeyiz.