BİR TÜR HİDROLOJİ

  • 5 SHARES

Endüstriyel detaycılığın son noktasındayız: Saate bakmadan kayıştan maison’ları tahmin edebiliyoruz. Peki bu tanınma stratejisi spor markalarından tanıdık geldi mi? Luminor Submersible 1950 özelinde inceleniyoruz.

Geçen yıl SIHH fuarında Panerai’nin Luminor Submersible 1950 modeliyle dağarcığımıza eklediğimiz BMG-Tech, paslanmaz çeliğe göre daha hafif ve de dayanıklı bir materyal. Ama biz bu olayı vakti zamanında yeteri kadar inceledik. Şu an konumuz, gemi penceresini andıran bezeli, okunaklı indeksleri ve lacivert kadranını diğer Panerai’lerden ayrıştıran esas öge olan akordeon biçimli kayışı. Dalgıçların koluna takılan saatleri refere eden bu özgün element, Panerai’yi kesinlikle su altı kategorisinde iddialı kılıyor. Çünkü tasarım, markanın İtalyan donanması geçmişine hiç gönderme yapmadan, gayet mutlu bir balık adam tatilinde kullanılacak kadar çağdaş gözüküyor.

LUMINOR 1950
Panerai Luminor Submersible 1950 BMG-Tech Automatic

Kasa çapı: 47 mm
Kasa materyali: BMG-tech
Mekanizma: Manüfaktür otomatik kalibre P.9010
Güç rezervi: 3 gün

Fotoğraf kredisi: Panerai’nin, kariyerine 20 yaşında başlamış, bu zamana dek dört dünya rekoru kırmış bir dalgıç olan yeni marka elçisi Guillaume Néry, markanın Traits video projesi için kamera karşısına geçtiğinde, Luminor Submersible 1950 Amagnetic 3 Days Automatic Titanio (PAM1389) modelini takıyordu.