TAG Heuer Marka Kültürü Entegrasyonu

  • 228 SHARES

Art Basel Miami 2016 esnasında TAG Heuer’nin grafiti sanatçısı Alec Monopoly ile iş birliği açıklandığında yüksek saatçilik dünyasını neyin beklediğinden bir haberdik…

Art Basel 2016 sırasında Jean-Claude Biver’in Alec Monopoly elinden çıkma bir grafitisi sergilendi. Ancak o zamanlar bu çizimin daha sonrasında marka kültürünü şekillendirecek bir iş birliği eşliğinde farklı bir boyutlara ulaşacağından haberdar değildik.
La Chaux-de-Fonds’un güçlü ismi TAG Heuer sonrasında ise Alec Monopoly ile olan işbirliklerinin 10 sene boyunca devam edeceğini ve bu zaman içerisinde sanatçının geliştireceği 30’a yakın tablonun TAG Heuer butiklerinde ve reklam panolarında kullanılacağını açıkladı. Marka kültürünü değiştirme ve geliştirmenin bir parçası olarak karşımıza çıkan ortak çalışma ise daha çok gelecek nesillerle bağlantı kurma amacı ile ortaya çıktı.

TAG-Heuer-Carrera-Heuer-01-by-Alec-Monopoly-TAG-Heuer-Art-Provocateur-2
Alec Monopoly tarafından tasarlanan TAG Heuer Carrera Heuer 01 modeli

Bu bağlamda Cara Delevingne gibi isimleri de marka ismi ile özdeşleştiren TAG Heuer, farklı kurgusal tasarımlar üzerinden ikonik pop kültürünü de marka değerleri arasına ekliyor. Tanıtılan ilk çalışmalar arasında ise sanatçının Monopoly oyununda yer alan papyonlu ve smokinli karakterinin sembolik bir TAG Heuer kadranı üzerinden izleyicileri selamlar hali yer alıyor.