TAG Heuer Çin’İn İlk Mars Serüvenİne Dahİl oluyor

  • 207 SHARES

China National Space Administration tarafıdan düzenlenen Mars Keşif Programının resmi saat sponsoru TAG Heuer olacak.

TAG Heuer Mars’a gidiyor! Marka, Çin’in Mars keşif Programına dahil olarak uzay keşif tarihine destek vermeye devam ediyor. Bu hafta TAG Heuer’nın CEO’su Jean-Claude Biver, bilim adamları ve China National Space Administration görevlileri ile birlikte kutlama yaptı ve maison’un saatlerinin Çin’in ilk Mars serüveninde yer alacaklarını açıkladı. 2020 senesinde yapılması planlanan projenin resmi saat sponsor TAG Heuer olacak.

Screen Shot 2016-08-27 at 20.34.50

Proje dört sene sonra gerçekleşeceğinden detaylar ve işbirliği henüz tam olarak açıklanmış değil, bilinen tek şey var ki proje ile Mars’a giden astronotların bileklerinde TAG Heuer saatler bulunacak. Ancak Mars’a seyahat edecek modelin hangi TAG Heuer modeli olacağı da henüz belirtilmiş değil ve ilerleyen dört sene içerisinde de olasılık dahilindeki modeller artacak gibi görünüyor. Bu arada markanın pazarlama materyallerinde Heuer 01’in yer aldığını da belirtelim.

Screen Shot 2016-08-27 at 20.34.59

tagheuermarsdevelop_2

Pekin’de düzenlenen etkinlikte yapılan açıklamada ise Jean-Claude Biver’in bileğinde, TAG Heuer’nın 1962 senesinde uzaya gitmiş olan ve şimdi Maison’un La Chaux-de-Fonds’da konuşlanan müzesinde yer alan Heuer Stopwatch yer alıyordu. Frienship 7 ile uzaya giden bir Amerikalı astronot tarafından kullanılmış olan saatin kasasında ise TAG Heuer Carrera Calibre 1887 SpaceX Chronograph yer alıyor.

tagheuermarsdevelopmen34
Fotoğrafta yer alan geri sayım ise programın isminin netleştirileceği zamanı gösteriyor.

Dünyadan yaklaşık 400 milyon kilometre uzaklıkta yer alan Mars’a düzenlenecek Chinese Lunar Exploration Programının teknik detaylarının araştırma kısmı ise hala devam ediyor. Araştırma görevlileri tarafından yapılan açıklamalarda ise programın geliştirilmiş versiyonlarının da 2040 ve 2060 senesinde gerçekleştirileceği açıklanıyor.