#SpeedyTuesday

  • 132 SHARES

Yeni Speedmaster Speedy Tuesday modeli 1978 senesinde NASA’ya özel geliştirilmiş “Alaska Project III” modelinden esinleniyor.

Eğer gerçek bir Omega meraklısıysanız, üstelik bir de sosyal medya kurdu iseniz salı günlerinin instagram takviminde #SpeedyTuesday hashtag’i eşliğinde renklendiğini de biliyorsunuzdur. 2012 senesinden beri kullanılan bu hashtag eşliğinde farklı Speedmaster versiyonlarını her hafta ayrı kadrajlardan sergileyen Omega bu hafta salı sabahına saatsiz bir lifestyle çekim eşliğinde başladı ve ilk etapta tahmin etme zevkini takipçilerine bıraktı. Gün içerisinde ise bu merak daha da katlanmadan yeni Speedmaster Speedy Tuesday modelini tanıttı.

SP_SpeedyTuesday_Lifestyle_Landscape_311.32.42.30.01.001-1-2

Kronograflar arasında özel yere sahip modelin yeni versiyonu ise ilginizi daha da çekecek cinsten. Hashtag’in çıkış senesi olan 2012 senesine atıfta bulunarak 2012 adetle limitli üretilen modelin geçmiş modellerle özdeşleşen bir hikayesi de var. NASA’ya özel olarak 1978 senesinde geliştirilen Speedmaster “Alaska Project III” modelinden esinlenen model, uzaya olan sonsuz merakı ile de ayrıca ilgi çekici. Elle kurmalı 1861 kalibre eşliğinde 42 mm’lik kasasında tanıtılan model, özel deri kayış ve nato kayış opsiyonlarını da bir arada sunuyor.

Screen Shot 2017-01-13 at 01.16.01

2017 yaz aylarında satışa çıkacak model için erken rezervasyon hizmeti de Omegawatches.com üzerinde sunulmuş. Ancak üzücü bir haberimiz var, websitesi üzerindeki tüm rezervasyonlar şimdiden dolmuş görünüyor. Ama siz yine de takipte kalın.