Roger Dubuis ve GT3 Le Mans Cup

  • 193 SHARES

Roger Dubuis’nİn GT3 Le Mans Cup’da sponsoru olduğu FFF Racing Team’le ortaklığına dair bilmeniz gereken 8 şey .

1 – Roger Dubuis ve FFF Racing Team ortaklığının sonucunda, Roger Dubuis Excalibur saat ailesine ait siyah DLC kaplama Quatour’u pembe altın detaylarla zenginleştirerip saat 12 pozisyonuna FFF logosu yerleştirilmiş 8 adet özel saat üretti.

2 – Bağımsız dört denge yayıyla zenginleşen Quatour, kadranının yanı sıra elle kurmalı RD101 kalibresiyle de dikkat çekiyor. Poinçon de Genève imzasına sahip kalibrenin güç rezervi ise 40 saat.

3 – RD101’in üretim süreci toplam 2.400 saat sürüyor. Bunun 720 saati ise Poinçon de Genève gerekliliklerini yerine getirmek için harcanıyor.

4 – Roger Dubuis’nin GT3 Le Mans Cup’da sponsoru olduğu Hong Kong merkezli FFF Racing Team’in sürücüleri arasında eski Formula 1 pilotu Vitantonio Liuzzi de bulunuyor.

rd

5 – FFF Racing Team, GT3 Le Mans Cup’da Lamborghini’nin 2014 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı ve üreticinin en yüksek satış rakamını yakalayan Gallardo modelinin veliahtı sayılan Huracán modelini kullanıyor.

6 – Yarış pistleri için özel olarak modifiye edilen Lamborghini Huracán’ın motoru, şasisi ve görünüşü dışında bütün komponentleri standart bir Huracán’dan farklı.

7 – Boş ağırlığı 1301 kg olan GT3 otomobili 290 km/h maksimum hıza ulaşabiliyor, bununla beraber Huracán teknik ekip tarafından sadece 3 dakika içerisinde parçalarına ayrılabiliyor.

8 – 120 litrelik benzin deposu olan Huracán bu yakıtı
1 saat 5 dakika içinde tüketiyor. 16 Temmuzda Avusturya’da gerçekleşen yarış 2 saatin üzerine çıktığı için otomobil yakıt ikmali yapmak zorunda kalmıştı.