Autavia Cup FİNALİSTİ

  • 116 SHARES

2017 senesinde TAG Heuer Autavia Ref. 2446 Mark 3 “Jochen Rindt”in etkisi altına girmeye hazırlıklı olun.

Daha önce TAG Heuer’nin 2017 senesinde yeniden çıkaracağı Autavia modelinin seçimini saat severlere bıraktığından söz etmiştik. Ve yine aynı sayfada yarışma dahilinde olan modelleri yayınlamıştık. Yüksek saatçilik dünyası için gerçekten heyecan verici olan bu gelişme ne kadar diğer markaları değişik pazarlama stratejileri içine çeker bilmiyoruz ama heyecanla beklenen yarışmanın sonucu sonunda belli oldu.

Koleksiyonerler, takip edenler ve okuyanlar için tekrardan hatırlatalım 16 favori model arasından sizlerin ve tabi bizlerin yardımıyla seçilen 16 saat arasından önce 4 modele indirilecek ardından ise TAG Heuer CEO’su bu 4 model arasından inovasyona en uygun modeli seçecekti. Şimdi ise seçilen model belli oldu. 2017 senesinde TAG Heuer Autavia’nın ref. 2446 Mark 3 “Jochen Rindt” modelinin güncel versiyonunu görmeye hazırlıklı olun.

Tag-Heuer-Autavia-Cup-Winner-Autavia-2446-Mark-3-Jochen-Rindt-2

İlk yapılan seçimlere göre tri-complex modellerin favori oldukları gözlerden kaçmamıştı. Ters panda stili kadran tasarımlarıyla dikkat çeken modeller arasından seçilen Autavia Cup modeli de gösteriyor ki, 3 alt kadranlı, klasik kasalı, 12 saatlik bir zaman dilimini gösteren bezele sahip yeni bir model bizleri bekliyor.

jochen-rindt-heuer-autavia-2446-H-6-1050x700

Bir diğer değinilmesi gereken nokta ise seçilen model “Rindt”in  Formula 1 pilotu Jochen Rindt’e ait oluşu. 1970 senesinde vefat eden pilot bu saatin aynısını kullanıyordu. Ancak pilotun favori modeli ise Universal Genève Compax Chronograph idi.