SILVER SPITFIRE YOLA ÇIKMAYA HAZIRLANIYOR

  • 340 SHARES

SIHH 2019 öncesinde ve sonrasında, odağını pilot saatlerinde ve havacılıkta sabitleyen IWC, The Longest Flight projesiyle bu odağını 30 farklı durakta kutlamaya hazırlanıyor. Etkinliğin başrolünde restorasyonu yakın zamanda tamamlanan ve 43.000 kilometre yol gitmesi planlanan Silver Spitfire var.

SIHH 2019, yüksek saatçilik markalarının yeni modellerini keşfettiğimiz bir fuar olmanın ötesinde, bizi önümüzdeki aylarda nelerin beklediğine dair ipuçlarını topladığımız bir dizi etkinlik bütünü olarak da nitelenebilir. IWC, bu ipuçlarını SIHH 2019 öncesinde düzenlediği basın organizasyonuyla bize vermiş, Goodwood’da yer alan Boultbee Flight Academy’de düzenlenen etkinlikte, markanın odağının pilot saatlerinde olacağını keşfetmiştik. Aradan geçen süre içerisinde IWC, pilot saatlerini güncelledi, yeni modellerini tanıttı ve bu modellerin temelindeki ilham kaynağı Silver Spitfire’ı yeniden kanatlanmak üzere güncelledi. Bu demek oluyor ki, Boultbee Flight Academy’nin kurucuları pilotlar, toplamda 43.000 kilometrelik yolu, 30 farklı ülkeyi ziyaret ederek kat etmeye hazırlar.

IWC ve havacılık arasındaki güçlü ilişkiyi irdelemek için SIHH 2019’da IWC’nin kreatif direktörü Christian Knoop ile bir araya geldiğimizde, Knoop markanın köklü geçmişindeki en etkileyici yanlardan birinin havacılık olduğunu söylüyor. 1930’lu yıllardaki yönetim müdürü Ernst Jakob Homberger ve iki oğlunun uçaklara duyduğu ilgi aracılığıyla, marka pilotlara özel olarak tasarlanan ilk saat modelini 1936 yılında lanse ediyor ve akabinde IWC, 40’lı yıllardan itibaren havacılık nezdinde orduya özel üretim yapmaya başlıyor. 40’lı yıllardan itibaren markanın DNA’sına işlenen bu değer, bugüne ulaştığımızda markanın köklü tarihini canlı tutmak için yaşatılıyor. Tam da bu yüzden Spitfire’ın yeniden havalanması ve markanın değer addettiği duraklarda bu mirası yaşatması, önemli bir etkinlik halini alıyor.

Restorasyonu tamamlanan ve kalkışa hazır hale gelen Silver Spitfire, Ağustos ayı itibarıyla gökyüzünde süzülüyor olacak. 30 farklı ülkede hangi durakların bu serüvene dahil edileceği hakkında bilgi sahibi olmak için IWC’nin web sitesini takipte kalınız.