SAAT SANAT KURAMI

  • 334 SHARES

Sanat ajandalarının dünya çapında bir hayli kalabalık olduğu bu günlerde, ufukta görünen Frieze London ve Masters’ı ziyaret etmek için bir diğer motivasyon sebebi ise sanat-saat ilişkilerini kuvvetlendiren Richard Mille ortaklığı.

Kültür sanat kavramını içeriğimiz ile kültür saat’e çevirmeye çalışan biz QP ekibi için sanatın saat ile kurduğu her ilişki, incelenmesi gereken ayrı bir başlık. Bu disiplinler arası diyalog sadece bir saat dergisi olmanın getirdiği bir zorunluluk değil aynı zamanda sanat ile zanaatkarlık noktasında kurulan bağ sebebi ile her daim ilgimizi çekiyor. Bu sene 3-6 Ekim’de gerçekleşecek olan Frieze fuarları ile olan ortaklığının ikinci yılını kutlayacak olan Richard Mille ise bu bağın en güncel örneklerinden.

Fuarda galerilerin booth’larının yanı sıra kendine ait bir standa sahip olacak marka, Richard Mille’in mikro ölçekteki üç boyutlu heykellerine dair bir gözlem yapmanın ve bu ilişkiyi fuardaki sanat işleri ile bağdaştırmanın da yolunu açıyor. Yüksek saatçiliğin temel kuramlarından olan zanaatkarlık nosyonunu bir sanat etkinliğinde inceleyebiliyor olmak, ziyaretçiler için aynı zamanda disiplinler arası bir düşünce sisteminin de yerleşmesi için bir olanak. Tasarımlarını salt zaman gösterme işlevleri ile ele almayan bir marka için yerinde bir seçim olan bu işbirliği, markanın kurucusu Richard Mille’in de belirttiği gibi minyatür dünyasından çok da uzak olmayan markanın 3 boyutlu saatlerini ve yapım aşamalarını sergilemek adına Londra ayağındaki en yeni destinasyonu olacak.