HERMES’İN Yüksek SaatçİLİK Geleneklerİ

  • 247 SHARES

Zarif tasarımlar ile yüksek saatçilik ritüellerini bir araya getiren Hermès, yeni bir cep saati ile karşımızda.

Fransız lüks ürünleri manüfaktürü Hermès, Madison Avenue Store’da gerçekleştirdiği etkinlikler esnasında yüksek saatçilik zanaatkarlıklarının görkemini ve başarısını geçtiğimiz günlerde kutladı. Etkinlikler esnasında ise markanın ürün gamına yeni katılmış olan mükemmel bir parça da tanıtıldı, Slim d’Hermès Pocket Vieux Gréement. Derin mavi tonlarındaki Grand Feu mine kadran ile beyaz altın kapak üzerine işlenmiş gravür sanatına yoğunlaşan mükemmel bir cep saati. Saat üzerinde kullanılan ustalıklı çizgiler markanın seyahat tutkusuna da referansta bulunuyor. Saat üzerindeki her bir çizgi ve detay bir biricik parçanın okyanusa olan ilgisini ve saat ustası Sylvain Bettex’in vizyonunu ortaya koyuyor.
Kadran ve kapaktaki mükemmel tasarımsal detayların dışında ise cep saati eşsiz H1950 mekananizmayı kasasında barındırıyor. Saat, dakika ve saniye göstergelerine ev sahipliği yapan mekanizma, 2.6 mm inceliğinde ve saatin safir kasa arkasından da izlenebiliyor.
Hermès’in DNA’sında ve yüksek saatçilik geleneklerinden beslenen model, aslında 1912 senesinde Jaqueline Hermès’e babası tarafından hediye edilmiş olan ‘porte-oignon’ modeline de referansta bulunuyor. Geleneksel teknikler ile modern yüksek saatçilik pratiklerini bir araya getiren model, Hermès’in zengin dünyasını da gözler önüne seriyor.