Çok Mu Sınırsız?

  • 88 SHARES

Mihenk taşı niteliğindeki bir yıldönümünü kutlamak için Girard-Perregaux’nun hatıra koleksiyonu eşsiz bir teklif sunuyor.

225. yılını kutlamak için 225 eşsiz hatıra saati sunmak dururken tek bir özel üretim serisi sunmaya ne gerek var ki? Girard-Perregaux’nun Place Girardet koleksiyonunun ardında yatan fikir de buydu.

girard-perregaux-ana

Saatin temelleri görece basit değişken yerleşik Microvar balansıyla kombine edilen ve saat altı konumunda gururla sergilenen imza niteliğindeki altın baskı. Her bir saatin mekaniği aynı olacak olsa da, üçte ikilik üst bölümünde farklı rakam tarzları, işlemeler ve renklerle kadranlar farklılık gösterecek.

Her bir model saat dokuz konumunda üzerinde GP’nin doğum yılı olan 1791 ile 2016 arasında bir yılın yer aldığı, baskının ve balansın üzerinde bu yılın kültürel, bilimsel ve siyasi açıdan ve markanın kendi tarihi açısından önemini açıklayan küçük altın bir tabakaya sahip olacak.

girard-perregaux

“1808” saati Beethoven’ın beşinci senfonisini kutluyor, “1963” uzaya giden ilk kadını onurlandırıyor ve “2008” ise Girard-Perregaux’nun Constant Escapement’ını tanıttığı yılı anıyor.

Kesinlikle hırslı bir fikir, ancak saat koleksiyonerleri ile bir bağ kurabilmek için biraz fazla konseptüel olabilir.