A. Lange & Söhne’nİn Kuzey Işığı

  • 186 SHARES

Grand Lange 1 Moon Phase “Lumen”, Zeitwerk “Luminous” ve Grand Lange 1 “Lumen modelleri nefes kesici İzlanda manzaralarında fotoğraflandı.

Aurora Borealis yada diğer adıyla kuzey ışıkları dünyanın en nefes kesici ve ilginç görüntülerinden birini ortaya doğal fenomenlerinden biri. Gece karanlığında yankılanan floresan etkili yeşil pelerinler yeryüzünde en gizemli etkilerden birini yaratıyor. Gökyüzünden yaklaşık 100 km yükseklikte gerçekleşen doğal ışımalar, yeryüzünün manyetik alanı ile Güneş’ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkıyor. Bu etkileşimin sonucu ise insan gözü ile yeşil tonları görülüyor.

lange-1lumen

lange2-lumen

İşte bu mükemmel Arktik ışıkları şimdi de A. Lange & Söhne’nin üç parlak modeli ile kontrast oluşturarak ışık ve karanlık arasında eşsiz bir görüntü yakalıyor. Bu yılın başında tanıtılan A. Lange & Söhne’nin büyüleyici triosu, Grand Lange 1 Moon Phase “Lumen”, Zeitwerk “Luminous” ve Grand Lange 1 “Lumen; yarı saydam yarı kristal kadranları, ışık geçiren kaplamaları ve absorbe eden yapılarıyla karanlıkta dahi mükemmel bir okunurluk yakalıyor. Görsel olarak gerçekten keyifli manzaralar ortaya koyan çekimde rol oynayan saatler ise fotoğrafların öznesi olmanın çok daha ötesine geçiyor.

lange3-lumen

Grand Lange 1 Moon Phase “Lumen”in siyahlaştırılmış paslanmaz çelikten yapılma kadranı cömert açıklıklar ve yarı-transparan hafif siyahlaştırılmış safir kristal camdan oluşuyor. Cam bloklar üzerinde kullanılan özel luminous kaplama karanlıkta parlamasını sağlıyor ayrıca aynı kaplamaya tarih komplikasyonunda da yer veriliyor. Diski tam aksi olarak ise indeksler (aynı zamanda siyah kaplamaya da sahip) transparan camdan yapılama ve bu özellikleriyle luminous arka fonun önünde hoş bir parlaklık yakalıyor.

Luminous özellikli saatler üzerlerinde yer alan luminous uygulamalarının karanlıkta parlaması için bir ışık kaynağına gereksinim duyuyorlar. Grand Lange 1 Moon Phase “Lumen” ve diğer  A. Lange & Söhne “Lumen” modelleri yarı transparan siyah hafif boyalı yapıları ve ustalıklı mekanizmalarıyla bu özelliği yakalayabiliyor ve ışık enerjisi ile devamlı olarak şarj olabiliyorlar.

Bu özellikleriyle dikkat çeken modeller farklı lokasyonlarda fotoğraflanıyor. Böylelikle saatlerin incelikli işçiliği görkemli doğa manzaraları eşliğinde sergileniyor. Çekimlerde yer alan lokasyonlar ise:

ALS_NorthernLights_2_web

lange7-northern lights

Vík í Mýrdal – Black beach

Büyüleyici siyah:

İzlanda’nın volkanik bazaltlarla kaplı siyah plajı A. Lange & Söhne Lumen modellerine görkemli ama bir o kadar da sade bir fon oluşturuyor.

ALS_NorthernLights_3_web

ALS_NorthernLights_3_117_035_a6

 

Langjökull – Dağlar ve buzullar

Sıcaklık değişimi:

İzlanda manzaralarının temelini oluşturan doğası dünyanın en aktif volkanlarından birine de ev sahipliği yapıyor. Sıcaklık ve soğukluk dengesinin farklılığından dolayı oluşan kontrastlar ise mükemmel fotoğrafların esası oluyor.

ALS_NorthernLights_4_web

ALS_NorthernLights_4_139_035_a6

ALS_NorthernLights_7_Haukadalur_web

Haukadalur – Geyser vadisi 

Buharın gücü:

Dünyanın en etkileyici geyserleri bu jeotermal bölgede yer alıyor. Yaklaşık her 15 dakikada bir püsküren sıcak su kaynakları ise nerdeyse 35 metreye kadar yükseliyor. Bu özellikleriyle dikkat çeken geyserler A. Lange & Söhne Lumen modellerine de hoş bir arka plan oluşturuyor.