JULIEN TORNARE

  • 228 SHARES

Zenith’in CEO’su Julien Tornare ile bir araya geliş sebebimiz Defy Inventor olsa da, markanın köklü birikimi, sektörün gidişatı ve geleceğine dair kehanetler de sohbete dahil oluyor.

Fotoğraf MertTerliksiz

Julien Tornare ile Defy Inventor’ın lansmanını fırsat bilip bir araya geliyoruz. Pek çok yüksek saatçilik markasının odağında olan geçmiş ve gelecek arasındaki köprü kurma görevi, konu Zenith olduğunda organik bir bağ olarak Tornare’nin direksiyonunda şekilleniyor. Tornare, salt geçmişi tekrar etmenin hata olduğunu düşünüyor ve markayı yeni jenerasyonun radarına sokmanın önemini vurguluyor.

QP: Yaklaşık 2 buçuk yıldır Zenith çatısı altında çalışıyorsunuz. En kaba tabiriyle, hayatınızdan memnun musunuz?

Julien Tornare: Kariyer basamaklarını tırmandıkça ve yaşım ilerledikçe şunu fark ediyorum; yaptığın şeyden keyif almak zorundasın. Kendimi aksi bir durumun içerisinde bulduğum an yaptığım işi değiştiririm. Bu sahip olduğunuz unvan yada kazandığınız paradan bağımsız bir şey. Önceliğiniz mutlu olmak olmalı, ki bu noktada söyleyebilirim ki Zenith çatısı altında çalışmak beni inanılmaz mutlu ediyor. Çünkü Zenith’in hali hazırda sahip olduğu noktadan çok daha yükseğe çıkartılabilecek, ne kadar iyi bir marka olduğunu biliyorum. Bunun için insanlarla bir araya geliyorum ve marka bilinirliğini birincil elden artırıyorum. Sabahları Zenith için yeni bir şeyler yapma heyecanlıyla uyandığım müddetçe yapacak daha çok şeyimiz var.

QP: Bay Tornare, Zenith’in 2019 yılına dair planlarını göz önüne aldığınızda, nasıl bir yol kat ettiğinizi düşünüyorsunuz?

JT: 2019’un başından beri, bu yılın oldukça yoğun geçeceğini biliyordum. Her şeyden önce, bu sene El Primero’nun 50’nci yıl dönümünü kutluyoruz, bu bizim için önemli. Bunu fırsat bilip, pazarın içerisine olabildiğince dahil olmaya, mümkün olduğunca fazla insanla tanışmaya çalıştım. Bu yüzden çok fazla seyahat ettim, bir sürü etkinliğe katıldım; benzeri bir amaçla bugün İstanbul’dayım. Yılın sonuna yaklaşırken geri dönüp baktığımda, bu bağlamda oldukça güzel bir yol kat ettiğimizi düşünüyorum. Üstüne üstlük, El Primero’nun yıl dönümünü kutlarken Inventor’ı tanıtıyoruz. Yani bir anlamda miras ve geleceği bir araya getiriyoruz. 2019 harika bir yıldı.

QP: Dediğiniz gibi bir yandan El Primero’nun yıl dönümünü kutlarken, bir yandan da Defy Inventor’ın tanıtımını yapıyorsunuz. İki güçlü nokta arasında nasıl bir denge kuruyorsunuz?

JT: Ben, bu iki nokta arasında herhangi bir denge tutturmak gerektiğine inanmıyorum. Aksine, bizim gibi güçlü bir markanın dengeyi kendi kendine doğal yollarla oluşturması bir kenara atmıyoruz, aksine üzerine daha çok çalışıyoruz, olası problemleri ortadan kaldırmak için fikir yürütüyoruz.

QP: Bugünlerde yüksek saatçilik markalarının ve sektörün odak noktasında tutarlılık, anti- manyetizm ve dayanıklılık var. Bu üç madde Zenith için ne ifade ediyor?

Bu sorunun cevabını merak edenleri QP:28. sayımızın 76. sayfasına davet ediyoruz. Dergiye abone olmak için ise abone@qpmagtr.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz