ZAMAN GÖSTERGELİ ROBOT

  • 60 SHARES

Başlık ile sizleri yanıltmak istemeyiz zira Grant klasik bir göstergeye sahip zaman makinelerinden değil. MB&F ve L’Epée 1839’un her işbirliğinde olduğu gibi görsel ve düşünsel olarak farklı bir mekanizmadan bahsetmekteyiz.

Grant’in esas misyonu zaman çok hızlı ilerlediğinde onu yavaşlatabilmek. MB&F ve L’Epée 1839, şanslarını bir süper güç geliştirmektense farklı tasarım ile hedefine ulaşan bir mekanizma yaratmaktan yana kullanıyorlar. Önceki işbirliklerinden de bildiğimiz üzere, vizyonerlik iki markanın da kodlarında bulunduğu için bu nosyon projelerine detaylı bir şekilde yansıtılıyor. Grant, üç tekerleğe ve üç farklı sergilenme opsiyonuna sahip bir robot. Ayrıca eşzamanlı bir yük vagonu formunda. Yatay, 45 veya 90 derecelik açılarla düz bir zeminde konumlandırabileceğiniz tasarım, cam kubbeli işletim sisteminin yüksek hassasiyeti sebebiyle yarattığı eşzamanlı salınımlar ile görsel açıdan zaman kavramının verdiği stresi minimize etmeyi amaçlıyor.

Kol saatlerindeki mikro mühendisliğin aksine mekanizmanın parçaları ve yüzey alanları büyüdükçe zorlaşan üretim süreci, Grant’in 268 parçadan oluştuğunu hesaba katınca daha da somutlaşıyor. Elle kurmalı L’Epée 1839 manüfaktür kalibresinin güç rezervi ise sekiz gün. Üç farklı edisyonda ve siyah, mavi, gümüş renkleri bulunan robottan sadece 50 adet üretilmiş… Olur da 2.5 kg’lık bu “boy-toy”u masanıza konuk etmek isterseniz, hızlı davranmanızda fayda var.