TILDA SWINTON’IN KÜTÜPHANESİ

  • 16 SHARES

Takdir edersiniz ki oyuncunun şahsi kütüphanesinden bahsetmiyoruz, ancak onun küratörlüğünde şekillenen bir kütüphanenin Londra’nın yeni kokteyl ve çay barı Teatulia’da olduğunu müjdeliyoruz.

Londra’nın soğuk bir sonbahar gününde size vadedecekleri arasında artık çay bazlı kokteyller, Tilda Swinton’ın kitap seçkisi ve rahat koltukların bulunduğu bir cafe var. Teatulia, Covent Garden yakınlarında sıradan değil gerçekten güzel zaman geçirmek için ziyaret edilebilecek en yeni destinasyonlardan. Şehirdeki bir diğer dikkat çekici durak olan Dishoom ile, aynı firma tarafından tasarlanmasından mütevellit benzer bir dekorasyon diline sahip mekan, bu atmosferi evinde de yaratmak isteyenler için mekanı ön plana çıkartan özel çaylarını satışa sunmayı da ihmal etmiyor.

Odak noktamıza dönecek olursak; Tilda Swinton için kitap ve çay ritüelinin ayrılmaz bir ikili olduğu gerçeğini aklımızın bir köşesinde tutarak, Teatulia’daki kütüphanenin kürasyonu için gelen teklifi kabul etmenin zor bir karar olmadığını biliyoruz. Bu yüzden Teatulia’nın bir duvarı oyuncunun favori kitaplarıyla doldurulmuş boydan boya bir kütüphaneyle kaplı. Teatulia’da sadece markanın kuzey Bangladeş’ten elde edilen çay yaprakları ile demlenen çaylar ve çay bazlı kokteyller servis edilmekte. Şimdilik menüde 6 adet çay bulunmakta. Hava karardığında ise kitaplara eşlik edecek kokteyller menüye ekleniyor. Kitaplarının sayfalarını çevirebileceğiniz isimler arasında ise Zadie Smith ve Teju Cole bulunuyor. Frieze 2018 sonrası şehirde kalanlar için adresi aşağıya ekliyoruz.

36 Neal St, Londra WC2H 9PS, İngiltere