UZAYI YENİDEN KEŞFETMEK

  • 116 SHARES

Görsel hafızanızda yer edecek videoları ve peşi sıra gelen farklı içerikleriyle Nasa at Home projesi uzay yolculuklarını bir nebze de olsa bizim için mümkün kılıyor.

1966’da Star Trek’in ilk bölümünü izleyenler sizce neler hissetmiştir? Mürettebat ile Kaptan Kirk kontrolündeki Atılgan Yıldız Gemisi’nin (USS Enterprise) bir görevi vardı; daha önce kimsenin gitmediği yerlere ulaşmak. Öyle ki, insanoğlu uzay keşiflerinin sayısını artırtırken ulaşılan noktada uzaya seyahat bile gündeme geliyor. Lakin bu seçenek, astronot olmak için seçilmiş kişilerinden biri değilseniz ya da uzay konseptli bir bilim kurgu filminde yer almıyorsanız, sizin için geçerli değildi. Nasa, yen projesi Nasa at Home’u tanıtana kadar…

Bilgisayar başında geçirdiğimiz sürelerin artması ve bir nevi kendimizi oyalayacak aktiviteler bulmaya çalıştığımız şu günlerde Nasa at Home projesi, uzay yolculuğuna çıkmanıza olanak sağlıyor. Online kitaplar, podcast’lar ve video gibi başlıklar altında kendinizi henüz keşfedilmeyeni arama misyonuna sahip Kaptan Kirk’ün mürettebatına dahil edebiliyorsunuz. Galaksi ve gezegenlerin uzay fotoğraflarının yanında farklı bilimsel makaleleri de bir araya getiren Nasa, evde kalma durumunu kendi bakış açısıyla destekliyor.