UYKU KALİTESİ

  • 28 SHARES

Noise-masking sleepbuds, wireless kulaklıklara benzese de bir nevi kulaklar için küçük uyku tulumu vazifesi görüyor, akustik gürültü engelleme sistemiyle sizleri uyuduğunuz atmosferden tümüyle soyutluyor.

Tüm hayatımızın üçte birini uykuda geçirdiğimizi düşünürsek, bu zaman dilimi ile ilgili bilgi sahibi olmanın gerekliliğini hafife aldığımızı kanaatindeyiz. İdeal uyku süresi ile ilgili tartışmalar süre dursun, uyku sırasında 4-5 kez tekrar eden Rem ve Non-Rem uyku döngüsündeki düzen aslında belirleyici nokta. Rapid-eye movement adından anlaşılacağı gibi gözlerin hareketinin devam ettiği, rüyaların görüldüğü ve beynin tümüyle kendini dinlenme moduna almadığı bir evre. Non-Rem ise derin uykunun, günün yorgunluğunun atıldığı, fiziksel iyileşmenin gerçekleştiği bir evre.

Non-Rem evresini düzgün yaşayabilmek çok önemli. Zira uykunun %75’ini oluşturan bu bölümün verimsizliği, dinlenmeden uyandığımızı hissettiğimiz sabahların sorumlusu. Bu nedenle bu dönemi optimize etmek için Bose’nin yeni icadına kulak vermek gerekiyor.Kulağınızda müzik çalmasa da, önceden yüklenmiş ve sakinlik veren sesler ile derin uykuya dalmanızı da kolaylaştırmakta. Ayrıca telefonunuz ile bağlandığında antipatik alarm sesleri yerine sizi rahatlatarak güne hazırlayan bir dinleti ile uyanmanızı mümkün kılıyor.249.95 Dolar’lık fiyatıyla huzurlu bir uyku vaad eden Bose noise-masking sleepbuds www.bose.com’da satışta.