TURNTABLE DERKEN?

  • 65 SHARES

Turntable; Türkçeleştirilmiş haliyle plak çalar, kısaltılmış haliyle pikap. Biz bu alanın uzmanı olan McIntosh’un tarihini eşelemektense bugününe odaklanmayı ve en yeni teknolojiye sahip modellerinden biri olan MT2 Precision’ı keşfetme niyetindeyiz.

Tasarım-fonksiyon konusunda optimum dengeyi sağlayabilmiş bu ürün, evinizdeki ses sisteminde plak dinleme kalitenize yeni bir sürüm yükleyecek gibi düşünebilirsiniz. Yıllar boyu sürecek garantili sistemi, tüm  kayıtların en realist reprodüksiyonlarını sizin için üretecek. Ambiyansa katkı olarak da tasarım kodlarında bulunan yeşil gölgeler ile müziğin başladığı ana dikkat çekmeyi görevi bilecek. Precision’ı adında taşıyan bir pikabın, plaklar üzerine kaydedilmiş ses sinyallerini okumaktaki başarısını kanıtlama işini kendisine ile yaşanacak bir müzik deneyimine bırakıyoruz. Ama teknikten kısaca bahsedecek olursak, hem 33-1/3 hem de 45 rpm’lik kayıtları çalma özelliğine sahip bu pikap, maksimum takip kapasitesi ve yüksek çıkış voltajı sebebiyle gürültüsüz bir müzikal reprodüksiyona izin vermekte. Geniş kütlesinin avantajlarını sıralarsak, listenin en üst sırasında stabil devri mükemmel bir volanda tutabilme özelliği yer alıyor. Siyah lake cilaya sahip ahşap gövdesinin üstündeki akrilik levhanın mesuliyeti ise istenmeyen titreşimlerden müziğinizi korumak.

MT2 Precision Turntable ve diğer yeni McIntosh modelleri için mcintoshlabs.com size en yakın satıcıyı bulma konusunda danışmanlık verebilir.