TEKNOLOJİK AT GÖZLÜĞÜ

  • 96 SHARES

Sıradan bir ofis gününde verimliliğinizi maksimize etmenize yardımı dokunacak teknolojik cihaz, sizi dış dünyadan deyim yerindeyse soyutlayan ve önünüzdeki işe odaklanmanızı sağlayacak bir icat.

Panasonic çatısı altında, farklı tasarımcıları hayatı daha pratik ve kreatif kılmak için bir araya getiren Future Life Factory, Panasonic denince akla gelen teknolojik cihazlardan biraz daha uzakta bir yerde konumlanıyor. Zira temel hedefi, çıtayı biraz daha yükseltip modern icatlarla hayatı daha verimli kılmak olan grup, bu minvalde farklı sektörlere hizmet ediyor. Konu verimlilik olduğunda ise tasarımcılar iş hayatından dem vuruyor.

Future Life Factory, bu minvalde insanların kullanabileceği at gözlükleriyle karşımıza çıkıyorlar. Açık ofis tasarımlarında ya da kamusal alanda çalışan kişilerin dikkatini dağıtan farklı noktaları minimize ederek, işe odaklanmayı daha kolay kılan, çalışanların dış etkenlerden kaynaklanan ses, görüntü ve ışık algısını kısıtlayarak dikkatini işine vermesini sağlayan Wear Space, gözün yatay düzlemde gördüğü ışığı %60’lık bir kesintiye uğratıyor. Bu teknolojik at gözlüğünün kulak kısmına gelen bölgesinde ise, kulağınızın şeklini alan bir kulaklık sistemi bulunuyor. Dilediğiniz taktirde bu kulaklıkları dışarıdan gelen sesi önlemek için tercih edebiliyorken, Bluetooth ile farklı bir cihaza bağlanarak müzik dinleyebiliyorsunuz.

11 Aralık 2018’de prototipten üretime geçmesi beklenen tasarımın, ofis hayatına ne gibi etkileri olacağı merak konusu.