ÇEVRECİ YAT TEKNOLOJİSİ

  • 74 SHARES

Q Yacths’ın kurucusu, gittiğiniz rotayı değil çıktığınız yolculuğu keyifli kılmanın peşinde. Bu söylemden hareketle, serüven sırasında harcadığınız zamanı en kaliteli şekilde geçirme nosyonuna odaklanan Kjellman, lüks yat anlayışını bir üst seviyeye çıkartmaya hazır

Yat kültürüne elektrikli itiş gücünü entegre etmek üzerine harekete geçen Q Yacths, Oceanvolt teknolojisini, yani halihazırda yelkenlilere elektriğin gücünü taşıyan ve deniz ulaşımında bir sanat eseri muamelesi gören düzenek geliştirerek yüzde 100 elektrikli motorla çalışan yat üretimine entegre ediyor. Q-Yacht, tasarımından iç dekorasyonuna ve “işletim sistemi” olarak adlandırılabilecek dokunmatik kontrol panelleriyle şirketin mottosunu hayata geçirmenin izini sürüyor ve bunun sıradan bir yat yolculuğu gibi olmayacağını iddia ediyor.

Yatın gövdesi, içerisine entegre edilen elektrikli itiş gücüne tam cevap vermesi açısından, hidrodinamik dengeler dikkate alınarak optimize ediliyor ve verimlilik en üst seviyeye çıkartılıyor. Bu sayede Q-Yacht, diğer yatlarla kıyaslandığında kontrol edilmesi ve yönetilmesi oldukça kolay bir model. Elektrikli itiş gücünün çevre dostu duruşuna ek olarak onu pazarın en iddialısı haline getiren bir diğer özelliği ise şu ana kadar üretilen en sessiz yat oluşu. Akımdan mütevellit, sıfır emisyonun da Q-Yacht’ın bir diğer özelliği olduğunu belirtmekte fayda var. Kjellman ile aynı fikirde olduğunuzu düşünüyorsanız, varacağınız destinasyonun yaşatacağı haz ile yarışan bir yolculuğu deneyimlemek için ihtiyaç listenizi güncelleyin.