Current Table

  • 511 SHARES

Current Table, hem bir masa hem de elektronik cihazlarınızı şarj etme imkanı sunan bir enerji kaynağı.

Endüstriyel tasarımcı Marjan Van Aubel ve Solaronix birlikte mükemmel bir çalışmaya imza atıp, Current Table’ı geliştiriyorlar. Current Table, bir mobilya olmanın çok ötesine geçen bir tasarım. Dışarıdan bakıldığında sadece şık bir masa gibi görünen tasarım aslında elektronik cihazları şarj etme imkanı sunan bir enerji kaynağı.

current table14

Masanın cam üst yüzeyi, hassaslaştırılmış solar hücre görevi görüyor. Gün ışığını emip, transfer edilebilir enerjiye çeviriyor. Masanın enerji biriktirme işlemi bitkilerin fotosentez işlemlerine benzer bir şekilde gerçekleşiyor. Masa üzerindeki renkli solar hücreler güneş ışığını topluyor ve elektrik akımına dönüştürüyor. Bu elektrik akımı da sonrasında masa kenarında yer alan USB girişi ile elektronik cihazlara aktarılabiliyor.

current table12

Current Table’ın enerji toplamak için direkt güneş ışığı altında bulunması da gerekmiyor. Akıllı solar hücreleri sayesinde bulunduğu ortamda çevreden yansıyan güneş enerjisini de emme özelliğine sahip. Ev ve ya çalışma alanlarında sürdürülebilir çözümler arayanlar için mükemmel bir mobilya.

current table13