BU YAZ TESLİM

  • 77 SHARES

K7’de, iç ve dış dekorasyonu, hatta motor sayısına kadar pek çok detayı kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Çünkü Kormaran’ın mottosu, kullanıcının özgürlüğünü artırabilmek.

Kormaran, 2010 yılında Salzburg’da, Oliver Kormann ve Jutta Kormann tarafından, iki senelik patent gelişiminin ardından kuruldu. Araştırma ve geliştirmeye toplamda 12 milyon Euro’dan fazla yatırım yapan şirket, teknelerinin konseptini hem tasarım hem performans açısından geliştirmeye devam ediyor. Yakın zamanda tanıtılan, yeni K7, bunun en güncel örneği. 300hp güç üreten Rotax motor ile çalışan teknede, müşterinin isteğine göre motor sayısı üçe çıkarılabiliyor. Böylece aracın hızı saatte 70 km’ye kadar çıkabiliyor.

K7, “yeni bir tekne” değil; “yeni bir tekne türü icadı” olarak tanımlanıyor. ‘Flying’ modunda deniz seviyesinin 1 metre üzerine çıkabilen K7’de, alışıldık suya karşı koyma kuvveti, %80 azaltılmış. Dolayısıyla tahmininizden daha uzun süre rahatlıkla tekneyi “sürebiliyorsunuz.” Bir diğer önemli fonksiyonalitesiyse; K7’yi istediğinizde iskeleye dönüştürebilmeniz. Tasarımdaki açılıp kapanabilen platformlar sayesinde tekne istediğinizde, tabiri caizse lüks bir ada lounge’u olabiliyor. Şimdiden siparişi alınan K7’ler bu yaz teslim edilebiliyor.

Uzunluğu 7.1 metre olan K7’nin en geniş hali, trimaranda 3.5 metre. Fiyat personalizasyon unsurlarıyla birlikte değişiyor. 1.5 – 3 milyon Euro
kormaran.com