WAR BETWEEN THE SHAPES

  • 110 SHARES

Filmleri ile görsel hafızamıza kazınmayı başaran David Lynch, Bang & Olufsen ile gerçekleştirdiği yeni iş birliği ile işitsel bir deneyim sunmakta. Tabii ki kendi stilinden ödün vermeyerek.

Başlıktaki söz öbeği David Lynch’in 1970’lerdeki çizim serisine verdiği isim. Şimdi bu çizimler yeni bir işbirliği ile Bang & Olufsen hoparlörlerini süslemekte. Bu, multidisipliner sanatçıyı Danimarkalı marka ile ilk kez buluşturan bir kolaborasyon değil. Zira 2017 yılında da ikili güçlerini birleştirip Beoplay A9 hoparlörleri için limitli bir koleksiyon hazırlamıştı. David Lynch’in filmlerinden ilham alarak yaratılan Soho’daki pop-up deneyimi, görsel ve işitsel duyulara aynı anda hitap etmeyi başarırken, Bang & Olufsen’in “harika ses ve tasarım” ilkesini wirelesss M5 compact modeli ve taşınabilir P2 hoparlörleri için başka bir boyuta taşımakta.

Lynch’in eserleri ile kaplanan Beoplay M5 ve P2 modelleri, 10 Ekim-11 Kasım tarihleri arasında “The Bang & Olufsen x David Lynch pop-up” ismi ile New York Soho’da bulunan MoMA Design Store’da satışta olacak. İlgilenenler için adresi aşağı bırakıyoruz ve koleksiyonun bir hayli limitli olduğunu da tekrar hatırlatıyoruz.

MoMA Design Store
44 West 53rd Street
NYC, 10019