TÜMEVARIM FREKANSI

  • 161 SHARES

Geçmiş deneyimlerimizi hatırlamak adına analog bir radyonun nostalji tasarımı Emanuele Pizzolorusso’nun cityRadio’sunda bulunuyor.

Müzik dinlemenin tatmin edici bir tarafı olduğu gerçeğiyle birlikte bu ses dalgası hayatımızın birçok anında yapmakta olduğumuz aktivitelere eşlik ediyor. Yolculuğa çıkmadan önce oluşturulan ya da ruh halinizi yansıtacak temaların ana merkezindeki playlist’ler arka fonda volümlerini yükseltmeye devam ediyor. Fakat oluşturduğumuz listelerde bir sonraki şarkının ne olacağını biliyor olmamız belki de radyo kanallarının gizemini bir kat daha güçlendiriyor. Bu merakınızı bir adım öteye taşıyarak acaba şu anda New York’un yerel radyosunda hangi parça dinleniyor sorusu aklınızdan geçiyor ve nostalji sınırlarını zorlamak istiyorsanız, Emanuele Pizzolorusso tarafından tasarlanan cityRadio’yu incelemelisiniz.

Günümüz teknolojisi sayesinde her bir yerel radyoya erişim sağlamamız oldukça basit. Fakat biraz da geçmiş deneyimlerimizi yad etmek adına, soyut bir radyo üzerinden farklı frekansları yakalamanın romantizm bağlantılarını da hatırlamak gerekir. Geleneksel radyo deneyimini tam anlamıyla yaşatmak adına herhangi bir ekran ya da dokunmadık alanın bulunmadığı tasarımda, 18 farklı şehrin yerel radyolarına erişmek için tuşlara basmanız yeterli. Farklı kıtalarda yapacağınız frekans yolculuğu portatif çizgisiyle her daim yanınızda taşıyabileceğiniz bir müzik kutusu duruşuna sahip. cityRadio ile ilgili detaylı bilgilere www.palomarweb.com üzerinden ulaşabilirsiniz.