TEZATLAR ARASI

  • 79 SHARES

Londra merkezli tasarımcı ve sanatçı Mimi Shodeinde, stüdyosu Minimat Designs altında yepyeni bir mobilya serisini tanıttı.

Mimi Shodeinde, stüdyosu Minimat Designs’ın Borris Koleksiyonu adını taşıyan on parçalık serisi, geleneksel hareket algılarına karşı meydan okuyan Shodeide’ın keşif çabalarının fiziksel bir tezahürü.

Shodeinde, sandalyeler, yemek masaları ve zemin lambaları aracılığıyla hareketin kendi yorumunu çağdaş bir vizyonla hayata geçiriyor. Şöyle açıklıyor, “Bu koleksiyon, hareketin özünü, hareket durduğu anda yakalamakla ilgili. Duraklama anındaki güzelliği, hareket doruk halindeyken ortaya çıkan o sağlam, çıkıntılı yapılarda keşfediyoruz.”

Borris sandalye, yumuşaklık ve sertlik arasında yan yana bir etkileşim sunan taze ve kusursuz bir parça. Dikdörtgen ve yamuk parçalardan oluşan kutu benzeri bir orana sahip sandalyenin oturma yeri, sırtlığı ve kolları alüminyum panellerle yerinde tutulan yumuşak, süet benzeri bir malzemeye sahip.

Serinin dikkat çeken bir diğer öne çıkan özelliği Borris yemek masasının düzensiz şekilli üç modüler parçadan oluşuyor. Bu parçaların her biri sırasıyla bağımsız bir masa işlevi görüyor ancak uzun bir yemek masası oluşturacak şekilde bir araya getirilebiliyor. Yapısal çerçevesi alüminyumdan üretilmiş, masa tablalarından ikisi renkli camla ve geri kalanı Nero Marquina mermeriyle donatılmış.