TASARIM YANSIMASI

  • 416 SHARES

Porsche 911 tasarımının DNA’sından etkilenen Porsche Design Acer Book RS kendisinden beklenildiği üzere minimalizmin ve işlevselliğin normlarına değiniyor.

Otomobil denince her ne kadar da aklımıza direkt olarak teknik ve tasarım bağlantılarında dört tekerlekli bir iskelet silueti canlanıyor olsa da, bazı markalar ürün gamlarını, ister aynı çatı altında ister de yapılan farklı iş birlikleriyle genişletiyor. Bir önceki cümlemize referans olarak Lamborghini ve Master&Dynamic’in iş birliğinden doğan kulaklıklarını gösterebildiğimiz gibi, Porsche’nin lisanslı aksesuarlarına yer veren Porsche Design’ı da es geçmemeli. Gündelik hayatın birçok noktasına değinen Porsche Design ise dahil olduğu teknolojik tasarım alanlarına bir yenisini daha ekliyor, laptop.

Acer ve Porsche Design’ın iş birliğinden doğan Porsche Design Acer Book RS’in ana hatlarının kaynağı, 911 mirası. Tasarım ve performans bağlantılarını 15,99 mm kalınlığı, 11. nesil Intel® Core ™ işlemciler ve Intel® Iris® Xe Graphic ile birleştiren model aynı zamanda 17 saat pil ömrüne sahip. 1.2 kilogram ağırladığında laptop’un 14 inç full HD IPS ekranın ise karbon fiber kapak ve metal kasa kaplıyor.