TASARIM ORTAKLIĞI

  • 24 SHARES

Gio Ponti ve Piero Fornasetti’nin 3 farklı prototipini bir araya getiren Fornasetti Origins, 6-9 Şubat tarihleri arasında sanat ve tasarım koleksiyoncularına Nomad’da sunulmayı bekliyor.

Piero Fornasetti’yi tanımlamak istersek büyük bir ihtimal kuracağımız cümle şöyle olurdu: 20. yüzyılın en üretken figürlerinden biri haline gelirken belirli bir harekete mensup olmayı reddeden, durdurulmaz yaratıcılığı karakterize eden çok yönlü ve eklektik bir sanatçı. Geçtiğimiz sene Milan Design Week’te klasik ve çağdaş temaları bir araya getirerek yüksek kalite yün ve ipeklerden zemin yüzeylerine farklı bir tasarım anlayışı getiren marka, şubat ayında Ponti ile olan tasarımlarını yad ediyor.

Kendi ikonik çizgisini, sadece ev dekorasyonuyla sınırlamayıp modanın yardımcı aksesuarlarına da aktaran Fornasetti bu defa da karşımıza Gio Ponti ile olan iş birliğiyle çıkıyor. 6-9 Şubat tarihleri arasında sanat ve tasarım koleksiyoncularına adanmış özel bir etkinlik çerçevesinde Nomad’da ilk kez sergilenecek prototipler arasında orijinal litografik plaklardan oluşan Litomatrice conchiglie dikilitaş duvar lambası, Ponti tarafından tasarlanan, ahşap üzerine uygulanan orijinal litografik plaklarıyla Litomatrice çalışma masası ve el işçiliğiyle transfer baskı tasarımın fildişi zemin üzerine lake kaplamasıyla Trumò Libri kokteyl dolabı yer alıyor. Söz konusu Fornasetti’nin tasarımları olunca markanın vazgeçilmez baskı plakları, prototipler üzerinde her zamanki gibi dekoratif bir tasarıma dönüşüyor.