TASARIM GÜNCELLEMESİ

  • 65 SHARES

Geçtiğimiz hafta sona eren Milan Design Week 2021’de mercek altına alınacak bir hayli fazla nokta var. Stephen Burks ve Salvatori iş birliği ise bunlardan sadece bir tanesi.

5-10 Eylül tarihleri ​​arasında Fiera Milano’da gerçekleşen ve her sene merakla beklediğimiz Salone del Mobile’nin, geçen sene iki kere ertelenmesinin ardından eylülün ilk haftasında 60. edisyonu gerçekleşti. Küratörlüğünü mimar Sefano Boeri’nin yaptığı gibi bu yılki edisyon “Supersalone” olarak adlandırıldı. Zanaat, İtalyan tarzı ve yaşamın geleceği temalarını derleyen etkinlikte dikkat çeken tasarımcılardan biri de Stephen Burks oldu.

Patricia Urquiola ve Piero Lissoni’nin yeni eserlerini tanıtan Salvatori listesine bir de Stephen Burks’u ekliyor. Heykeli andıran ayna; 1500’lerden kalma İtalyan kiliselerinde görülebilen, kehribar tonlu giallo siena ve broccatello siena gibi mermerlerden oluşuyor. Amerikalı Burks, İtalyan kültürü ve mimarisindeki kişisel öğrenimlerini Salvatori için somutlaştırdığı tasarımının adına Neighbors Mirrors olarak karar veriyor. 4.400 euro fiyat etiketine sahip tasarım kasım ayı itibarıyla Salvatori web sitesinde satışta olacak.