SÜRDÜRÜLEBİLİR AQUA ÇİZGİSİ

  • 203 SHARES

Deniz ekosisteminin korunması adına farkındalık yaratma gayesinde olan Alice Shirley ve Vanderohe, Into The Blue koleksiyonu ile tek bir noktada buluşuyor.

Vanderohe, Hermès eşarp tasarımcısı Alice Shirley iş birliği içerisine girerek Dünya Okyanusları Günü’nde farkındalık yaratmak amacıyla bir dizi baskı tasarlıyor. Deniz ekosisteminin içerisinde bulunan canlı ve farklı tonajlardaki renk skalalarından hareketle bir araya getirilen koleksiyondan elde edilecek tüm gelir, Maldivler’deki mercan kayalıklarının korunması ve kaplumbağa rehabilitasyonu gibi sualtındaki canlıların korunması adına fonlanıyor.

Her yıl milyonlarca plastik ünitenin harcandığı gibi su israfı konusunda da listenin başında yer alan kozmetik ve moda sektöründe farkındalık yaratmayı da amaçlayan iş birliği, bu alandaki imalat süreçlerinin ekosisteme olan etkisine de değiniyor. 2021’de büyük ölçüde sürdürülebilir üretim hattına dahil olmayı planlayan Vanderohe ile Alice Shirley’nin yarattığı Into The Blue koleksiyonuna www.vanderohe.com üzerinden ulaşabilirsiniz.