Solid State: Heykel Ve Mobİlya BİRLEŞİMİ

  • 13 SHARES

İnterdisipliner çalışmaları ile sanatın farklı olanlarına dokunan Rick Owens: Furniture sergisi MoCa Pacific Design Center’da.

Alışılmışın dışına çıkan tasarım anlayışı ile California doğumlu Paris tabanlı Rick Owens vahşi mimari ve minimalist mobilya tasarımlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu defa tasarımcının serüvenine LA Museum of Contemporary Art’s Pacific Design Centre da dahil oluyor ve Owens’ın ilgili disiplinlerle olan bağlarını ortaya koyan, “Rick Owens: Furniture” sergisi ortaya çıkıyor.
MoCA kürator asistanı Rebecca Matalon ve sanatçının yaratıcı ortağı Michèle Lamy işbirliğinde geliştirilen sergi, geniş ölçekli heykelleri sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

experimentation-continues-with-owenss-material-choices-which-include-works-in-foam-left-and-rock-crystal-right
Kristal kaya ve köpükten oluşan deneysel Owens çalışması

Foam Formalism
Prong (2016) gibi heykeller, Owens’ın repertuarında yeni bir malzeme olan köpük kullanılarak geliştiriliyor. Modernist ve minimalist diyaloglara bir arada yer veren eserler engebeli çizgileri ile de farklı bir karşıtlık yakalıyor. Değişik materyallerin kullanımı ile zenginleşen eserlerin ağır görünümlü vahşi yüzleri ise asıl ilgi çeken detay oluyor. Tasarım, heykel ve mobilya meraklılarına tek bir cevap sunan sergi 17 Aralık itibariyle sanatseverlerle buluşmaya başladı ve 2 Nisan tarihine kadar devam edecek.

Kapak görseli kredi: MoCA, Rick Owens: Furnitures, Courtesy of Owenscorp