SERAMİK SANATININ FAYDALARI

  • 131 SHARES

Lauren Manoogian’ın kişisel koleksiyonu, pandemik kriz süresince Peru’da ihtiyaç sahiplerine ulaşacak bir yardım paketine dönüşüyor.

Lauren Manoogian ismini daha önceleri kendi markası altında ürettiği örgü tasarımlarla, Alpaka yününden yapılmış kalın kıyafetlerle duymuş olabilirsiniz. Kendisinin ve tabii markasının hikayesi, daha doğrusu kullandığı materyallerin kökeni, Manoogian’ın yaklaşık 12 yıl önce Peru’da tanıştığı bir üreticiye ve onun fabrikasına kadar uzanıyor. Tasarımcı, markasına ilham veren ve onu şekillendiren kültürü, kriz döneminde hatırlamayı ihmal etmiyor.

Manoogian’ın Peru’ya gidip geldiği süre boyunca buradaki yerli tasarımcıların atölyelerinden temin ettiği el yapımı seramikler, ülkenin kültürünü ve dokusunu yansıttığı için, Object adındaki 12 parçalık seçki, yeni bir açık artırmanın süjesi oluyor. Birbirinden farklı 12 el yapımı vazonun, kasenin ve dekoratif objenin pandemik kriz süresince ihtiyaç sahiplerine destek olacak bir yardım paketi haline dönüşmesini ve yaşam alanınıza yeni bir parça eklemeyi istiyorsanız, Manoogian’ın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.